fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwumFrancja prosi Seul o pomoc

Francja prosi Seul o pomoc

Francuski rząd chwali walkę Seulu przeciwko COVID-19 i podaje ten kraj jako przykładowy model dla świata. Teraz poprosił o podzielenie się know-how, który Koreańczycy zgromadzili w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa, w szczególności w sektorze transportu.

Kim Hyun-mee, koreański minister transportu, wyjaśnił, że Korea Południowa nie ograniczyła ruchu w swoim kraju ani nie zablokowała transportu publicznego. Dzięki odpowiedzialnej i zdyscyplinowanej postawie obywatelskiej w odpowiedzi na wezwanie rządu do dystansu społecznego przyczyniła się w znacznym stopniu do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Podkreślił również, że społeczeństwo ściśle przestrzega wytycznych rządowych, aby dobrowolnie nosić maski, unikać aktywności na zewnątrz i utrzymywać higienę osobistą, zgodnie z zaleceniami.

Od stycznia w Korei Południowej zanotowano ponad 10 000 zakażeń koronawirusem, jednakże w ostatnich tygodniach liczba nowych przypadków znacznie spadła.
Według medialnych doniesień, Francja próbuje jak najszybciej powstrzymać wirusa. Dotychczas potwierdziła około 93 000 zakażeń COVID-19, a ponad 8 000 osób umarło , dlatego szuka ratunku i porady w kraju, który stosunkowo szybko poradził sobie z zakażeniami.

DL/ The Korea Herald

INNE Z TEJ KATEGORII

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.

Rola banku rozwoju w zielonej transformacji

– W programie „Bezpieczeństwo strategiczne” Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z innymi największymi polskimi bankami przekazał od początku 2022 r. na inwestycje związane z energetyką 130 mld zł. Ta ogromna kwota świadczy o tym, jak olbrzymie są potrzeby w tym obszarze w Polsce – przyznała podczas IX Kongresu Energetycznego DISE prezes BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA