2 mld dolarów – może być warta inwestycja Google w Polsce. Dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Magdalena Dziewguć zapowiada jej rozruch na początku 2021 r. – podaje środowy „Puls Biznesu”. I dodaje, że taka inwestycja to mocny impuls dla PKB i rynku pracy.

inwestycje google warszawa - grafika wpisu

„Gdy miesiąc temu Microsoft podał, że zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów w chmurę obliczeniową, przypomniano o podobnych deklaracjach złożonych w ubiegłym roku przez Google. Na szczegóły nie trzeba było długo czekać” – pisze „Puls Biznesu”.

Cytuje też wypowiedź Dziewguć, że „region Google Cloud w Warszawie jest największą inwestycją na rynku infrastruktury tego typu w Polsce”. – Przygotowujemy się do jego uruchomienia na początku 2021 r. – dodaje Dziewguć.

Jak pisze dziennik, będzie to największa w historii inwestycja Google w Polsce, a choć koncern nie podaje jej wartości, to może ona sięgać nawet 2 mld dolarów.

„To część rozbudowy infrastruktury obliczeniowej i telekomunikacyjnej w Europie, która od 2007 r. kosztowała ponad 15 mld euro. Centra danych i regiony Google działają obecnie w ośmiu krajach, Warszawa jest pierwszym w Europie Środkowej i Wschodniej. Również w Warszawie znajduje się punkt węzłowy sieci optycznej Google łączący huby w Tallinie i Frankfurcie” – czytamy.

„Region chmury będzie składał się z trzech stref dostępowych, każda z nich to niezależna infrastruktura techniczna i software’owa, umożliwiająca niezakłóconą pracę usług cloudowych. Region Google Cloud w Warszawie będzie tego samego typu infrastrukturą, jakie funkcjonują w innych lokalizacjach w Europie i na świecie – w Zurychu, Londynie, Tokio czy Los Angeles. Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy dokładnej lokalizacji” – mówi gazecie Dziewguć.

Źródło: Puls Biznesu

Poprzedni artykułPowszechny podatek cyfrowy w globalnej wiosce
Następny artykułWarto sprawdzić kontrahenta