fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaBiznesGoogle nie podniesie wynagrodzeń o inflację

Google nie podniesie wynagrodzeń o inflację

Władze korporacji przekazały pracownikom informację iż wynagrodzenia nie zostaną podniesione o wskaźnik inflacji.

Pytanie o podwyżkę padło na spotkaniu zarządu z zespołem, które dotyczyło strategii firmy na rok 2022. Wcześniej pracownicy zadali je na wewnętrznym forum firmy, gdzie uzyskało takie zainteresowanie iż zarząd postanowił się do niego odnieść.

Wiceprezes Google ds. wynagrodzeń Frank Wagner odpowiedział, że nie są przewidziane grupowe podwyżki dla wszystkich pracowników, wynikające z obecnego poziomu inflacji sięgającego w USA 7%. Jednocześnie zapewnił, że płace w firmie są na bieżąco dostosowywane do rynkowych standardów.

Kilka miesięcy temu Google ogłosiło iż obniży wynagrodzenia dla osób, które pracują zdalnie, z miejsc poza najbliższym sąsiedztwem swojego biura. W ten sposób firma dostosowuje wynagrodzenie do miejsca zamieszkania poszczególnych pracowników i zmniejszyła pensje tym, którzy mieszkają w tańszych do życia regionach.

Średnie wynagrodzenie w Google to obecnie 133 tysiące dolarów rocznie. Firma zatrudnia 140 tysięcy osób.

Google w ostatnich miesiącach notuje rekordowe wyniki. W trzecim kwartale 2021 roku zanotowało wzrost przychodów z reklama o 43% do poziomu 53,1 mld dolarów.

cnbc.com, comparably.com, bbc.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA