Korporacja Google zamierza część swoich smartfonów produkować w różnych azjatyckich krajach.

Obecnie linie montażowe smartfona Pixel są zlokalizowane głównie w chińskich zakładach Foxconn. Informatorzy z firmy twierdzą jednak, że część produkcji nowego modelu Pixela zostanie przeniesiona do Wietnamu. Zgodnie z planami przedsiębiorstwa, już w przyszłym roku w tym kraju ma powstać nawet połowa nowych modeli tego urządzenia.

Jednocześnie odnotowano, iż spółka Alphabet (właściciel marki Google) zwróciła się do producentów elektroniki w Indiach z prośbą o ofertę na realizację 500 tysięcy do miliona urządzeń. Są to ilości stanowiące 10-20 proc. rocznej produkcji Pixela.

Podobne kroki podjął już wcześniej Apple. Marka odpowiadająca za iPhony również przenosi ich produkcję z Państwa Środka do Indii i Wietnamu.

Działania amerykańskich korporacji są efektem coraz większych trudności z utrzymaniem sprawnie działających łańcuchów dostaw w Chinach. Zakłócenia ciągłości ich funkcjonowania powodują m.in. cykliczne ograniczenia związane z kolejnymi wybuchami ognisk COVID-19. Ponadto USA niedawno wprowadziły zakaz eksportu nowoczesnych chipów do Państwa Środka. Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne podobne ograniczenia.

Reuters, yttrending.com

Poprzedni artykułDoradzamy przedsiębiorcom, jak korzystać z marketingu sieciowego [WYWIAD Z MICHAŁEM WRZESIŃSKIM]
Następny artykułFirmy tracą na przerwanych łańcuchach dostaw