fbpx
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumGrudniowe wybory w Wielkiej Brytanii. Przewaga konserwatystów

Grudniowe wybory w Wielkiej Brytanii. Przewaga konserwatystów

Zgodnie z przeprowadzoną analizą konserwatyści w wyborach, które zaplanowane są na 12 grudnia, osiągną wynik 349 mandatów. Oznaczałoby to wzrost o 51 w porównaniu do obecnego stanu. Największa partia opozycyjna (Partia Pracy) będzie natomiast miała 213 mandatów, co oznacza stratę 31 miejsc w Izbie Gmin.

Swoją pozycję w parlamencie ustabilizuje Szkocka Partia Narodowa, która według analizy będzie w posiadaniu 49 mandatów. W związku z tym wrócić może temat referendum w sprawie niepodległości Szkocji.

Dla potencjalnie rządzącej Partii Konserwatywnej złą informacją jest prawdopodobny brak w parlamencie kilku głównych zwolenników brexitu. Prawdopodobnie wybory w swoim okręgu przegra Zac Goldsmith (wiceminister środowiska). Zagrożeni są także Dominic Raab (minister spraw zagranicznych), Ian Duncan Smith (lider partii) i Steve Baker (szef European Research Group, partyjnej frakcji zwolenników twardego Brexitu). Cała trójka balansuje na granicy zwycięstwa i porażki. Nawet premier Johnson nie jest pewny zwycięstwa.

JS/Forsal.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA