fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumGrupa PZU wspiera rozwój polskiej gospodarki

Grupa PZU wspiera rozwój polskiej gospodarki

16 milionów klientów w samym PZU oraz 22 miliony w całej Grupie PZU. Ubezpieczanie majątku Polaków wartego biliony złotych. Aktywa, których wartość sięga już 400 mld zł. Ochrona ubezpieczeniowa oraz finansowanie udzielane przez podmioty z Grupy (w tym Bank Pekao i Alior Bank) to pomoc dla polskiego biznesu w trudnych czasach kryzysu – tylko w ubiegłym roku wartość należności z tytułu udzielonych przez Grupę PZU kredytów sięgała 215 mld zł.

Do tego rozwój nie tylko w obszarze ubezpieczeń, ale także produktów bankowych oraz należących do obszaru zdrowotnego. Dywersyfikacja działalności. Wreszcie wiodąca pozycja w sektorze ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej.

− Te fakty oraz liczby pokazują skalę ogromnego zaufania, jakim jesteśmy obdarzani zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców – mówiła podczas panelu „Rola spółek Skarbu Państwa w budowaniu siły gospodarczej Polski” na tegorocznym Kongresie 590 dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Działalność PZU i całej Grupy cechują duża wrażliwość i zaangażowanie społeczne, na co zwracał uwagę uczestników Kongresu 590 Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. O społecznej odpowiedzialności PZU świadczy m.in. stosunek firmy do uchodźców. Od samego początku napaści Rosji na Ukrainę PZU niesie pomoc Ukraińcom. Wartość tej pomocy przekroczyła już 12 mln zł. Pieniądze to jednak nie wszystko – ubezpieczyciel pomaga również rodzinom kilkuset pracowników swoich spółek na Ukrainie, zapewniając im zakwaterowanie i utrzymanie.

Grupa PZU rośnie wręcz modelowo. Mimo globalnych zawirowań, w 2021 r. wypracowała najwyższy od 12 lat zysk w wysokości ponad 3,3 mld zł. Historycznie wysoka była też wartość zebranej składki ubezpieczeniowej – ponad 25 mld zł. Spółka PZU wypłaciła również największą w ub.r. wśród podmiotów notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dywidendę w wysokości ponad 3 mld zł. Wszystko to przy znakomitej na tle europejskim rentowności i wypłacalności.

Ubezpieczyciel jest też aktywny w prowadzeniu działań, które odpowiadają na dynamiczny wzrost popytu na prywatne usługi medyczne w Polsce, tworząc tym samym ważne uzupełnienie dla publicznej służby zdrowia. Przełożyło się to na blisko 25-procentowy wzrost przychodów Grupy PZU w obszarze zdrowia w 2021 r.

Materiał powstał we współpracy z Grupą PZU

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA