fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaArchiwumGrupa WB obecna na targach w Bahrajnie

Grupa WB obecna na targach w Bahrajnie

Grupa WB jest jedyną firmą polskiego sektora przemysłu obronnego, która obecna jest w trakcie tegorocznych targów BIDEC 2019 w Bahrajnie. Polskie przedsiębiorstwo prezentuje tam swoje kluczowe wyroby – w tym między innymi amunicję krążącą Warmate, bezzałogowy system rozpoznawczy FlyeEye oraz Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz.

System Warmate, czyli bezzałogowa amunicja krążąca, mogąca pełnić również funkcje rozpoznawcze, jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się produktów Grupy WB, jest użytkowany m.in. w Polsce, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Producent od niedawna intensywnie promuje najnowsze wersje tego rozwiązania, w tym powiększoną, dysponującą większym zasięgiem i głowicą Warmate 2, jak też wersje specjalne Warmate Tube Launch (startująca z wyrzutni kasetowej), Warmate R (dedykowana wersja rozpoznawcza) i Warmate V (wersja pionowego startu i lądowania).

FlyEye to bezzałogowa rozpoznawcza platforma latająca bliskiego zasięgu o budowie modułowej, startująca z ręki. Jest standardowo wyposażony w głowicę umieszczoną pod kadłubem, z umieszczonymi w niej dwoma kamerami – światła dziennego oraz termowizyjną.

Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz to rozwiązanie pozwalające na kompleksowe zarządzania posiadanymi środkami prowadzenia działań – systemami rozpoznawczymi, łączności i dowodzenia, uderzeniowymi, wsparcia logistycznego i kierowania ogniem. Jest to, zgodnie z zapewnieniami producenta, system modułowy i skalowalny, zdolny do wspierania polem walki na każdym szczeblu dowodzenia, w pełni możliwy do zintegrowania z systemami innych producentów. Prezentowany jest też system łączności wewnętrznej Fonet, który może współpracować z systemem Topaz, ale i z innymi rozwiązaniami klasy BMS wskazanymi przez użytkownika.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA