fbpx
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaArchiwumHiszpańska Agencja Wywiadu zaleca wyłączenie Siri, asystenta głosowego Apple

Hiszpańska Agencja Wywiadu zaleca wyłączenie Siri, asystenta głosowego Apple

Bezpieczeństwo komputerowe jest jednym z filarów nowych technologii. To środowisko o kluczowym znaczeniu ze względu na ogromną ilość wrażliwych i osobistych danych, które krążą w internecie i są przechowywane na podłączonych urządzeniach elektronicznych. To coś, na co ludzie zwracają coraz większą uwagę. Narodowe Centrum Kryptologiczne (CCN-Cert), zależne od CNI (Hiszpańskiej Agencji Wywiadu), zaleciło wyłączenie Siri, cyfrowego asystenta dla produktów Apple, aby nie aktywował się wraz z ekranem blokady, oraz wyłączyć skróty inicjujące polecenia głosowe.

W 123-stronicowym przewodniku na temat korzystania z usług firmy Apple, opublikowanym przez „Voz Populi”, znajduje się szereg wskazówek dotyczących ochrony oprogramowania. Wśród nich zaleca się wyłączenie korzystania z Siri na ekranie blokady, wyłączenie programu do analizy korzystania z wrażliwych aplikacji, a także unikanie korzystania ze skrótów obejmujących wrażliwe działania.

Oprogramowanie głosowe, które po raz pierwszy pojawiło się w iPhonie 4S z 2011 roku, ewoluowało w ostatnich latach, łączy się z różnymi produktami marki, takimi jak komputery, iPady, inteligentne zegarki i inteligentny głośnik HomePod, a nawet słuchawki bezprzewodowe AirPods. Pozwala sterować niektórymi funkcjami za pomocą poleceń głosowych, po wymówieniu słów „Hej Siri”. W ten sposób użytkownicy mogą poznać prognozę pogody, odtwarzać muzykę, odsłuchiwać listy wydarzeń zapisanych w kalendarzu, a także zarządzać innymi usługami.

Seria badań przeprowadzonych w zeszłym roku wykazała, że ​​główne programy z kategorii asystenci głosowi, takie jak Assistant (Google), Alexa (Amazon) i Siri (Apple), uzyskiwały dostęp do fragmentów rozmów użytkowników za pośrednictwem zespołów pracujących nad polepszeniem aplikacji. Dane najbardziej wrażliwe i intymne stanowiły 0,1% zarejestrowanych materiałów użytkowników. Po przezwyciężeniu skandalu firmy rozwijające aplikacje zostały zmuszone do zawieszenia programów rewizji poleceń głosowych. Apple przyznał w oświadczeniu, że słyszano prywatne rozmowy na temat seksu lub narkotyków i zawiesił proces rewizji nagranych poleceń w aplikacji.

W raporcie śledczy CNI twierdzą, że Apple wielokrotnie przyznawał, że do fragmentów nagrań otrzymanych w oparciu o użycie Siri „dostęp miał personel zewnętrzny, a użytkownicy, których to dotyczy, nie byli świadomi korzystania z funkcji asystenta”, chociaż przyznają, że „zakres przewodnika nie przewiduje przeprowadzenia szczegółowej analizy bezpieczeństwa Siri lub jej protokołów komunikacyjnych”.

– Ja temu nie ufam. A ponieważ nie jest to usługa, której potrzebuję na co dzień, wyłączyłem ją w swoim telefonie – powiedział Lorenzo Martínez, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego w Securízame.

Źródło: abc.es

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA