fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumHiszpański rząd powiększa pakiet pomocowy

Hiszpański rząd powiększa pakiet pomocowy

Wprowadzone rozwiązanie ma być skierowane do osób, które na skutek kryzysu sanitarnego „nie będą w stanie uiścić opłaty czynszowej z powodu utraty zatrudnienia, zmniejszenia pobieranego do tej pory wynagrodzenia na skutek redukcji wymiaru pracy lub pełnienia opieki nad dziećmi”. Zwolnienie ma objąć również freelancerów oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które przez COVID 19 straciły dochód i nie mogą zapłacić za swoje lokale lub biuro.

W ramach planu pomocowego najemcy otrzymaliby rekompensatę finansową, która pokryłaby utratę dochodów w wysokości do 100 proc. czynszu w przypadku właścicieli posiadających nie więcej niż dwie nieruchomości. W przypadku osób posiadających większą liczbę nieruchomości, udzielana pomoc ma być proporcjonalnie pomniejszana. I tak najemcy więcej niż ośmiu nieruchomości początkowo otrzymaliby 5 proc. wartości utraconych w ciągu tych dwóch miesięcy czynszów, chociaż rząd zastrzega, że ​​wysokość rekompensaty nadal jest przedmiotem dyskusji.

Poza czynszami hiszpańska władza wykonawcza rozważa także możliwość wprowadzenia nowego zasiłku zapewniającego minimalny dochód osobom, które zostały dotknięte pandemią koronawirusa, a które nie spełniają warunków, aby skorzystać z już wprowadzonych rozwiązań.

Jak podają osoby z otoczenia szefa rady ministrów, rozszerzenia pakietu pomocowego „najprawdopodobniej” zostaną zatwierdzone na nadzwyczajnej Radzie Ministrów w najbliższy wtorek.

AG/abc.es

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Jak Europa walczy z kryzysem mieszkaniowym

Mieszkalnictwo stało się jednym z głównych wyzwań stojących przed Europą. Większość krajów doświadczyła w ostatnich latach eskalacji cen, która pozbawiła wielu obywateli dostępu do mieszkań.
4 MIN CZYTANIA

Unia wprowadza przepisy regulujące AI

W tym tygodniu Parlament Europejski zatwierdził akt regulujący przepisy o sztucznej inteligencji. Jest to pierwsza na świecie taka regulacja dotycząca AI, która wkrótce stanie się prawem w Europie.
4 MIN CZYTANIA

Recykling odpowiedzią na upadający przemysł wydobywczy?

Czy recykling starej elektroniki ograniczy problem niedoboru pierwiastków ziem rzadkich? Zdaniem Brukseli akt o surowcach krytycznych rozwiąże lata zaniedbań w europejskim sektorze wydobywczym.
4 MIN CZYTANIA