fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumHiszpański rząd powiększa pakiet pomocowy

Hiszpański rząd powiększa pakiet pomocowy

Wprowadzone rozwiązanie ma być skierowane do osób, które na skutek kryzysu sanitarnego „nie będą w stanie uiścić opłaty czynszowej z powodu utraty zatrudnienia, zmniejszenia pobieranego do tej pory wynagrodzenia na skutek redukcji wymiaru pracy lub pełnienia opieki nad dziećmi”. Zwolnienie ma objąć również freelancerów oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które przez COVID 19 straciły dochód i nie mogą zapłacić za swoje lokale lub biuro.

W ramach planu pomocowego najemcy otrzymaliby rekompensatę finansową, która pokryłaby utratę dochodów w wysokości do 100 proc. czynszu w przypadku właścicieli posiadających nie więcej niż dwie nieruchomości. W przypadku osób posiadających większą liczbę nieruchomości, udzielana pomoc ma być proporcjonalnie pomniejszana. I tak najemcy więcej niż ośmiu nieruchomości początkowo otrzymaliby 5 proc. wartości utraconych w ciągu tych dwóch miesięcy czynszów, chociaż rząd zastrzega, że ​​wysokość rekompensaty nadal jest przedmiotem dyskusji.

Poza czynszami hiszpańska władza wykonawcza rozważa także możliwość wprowadzenia nowego zasiłku zapewniającego minimalny dochód osobom, które zostały dotknięte pandemią koronawirusa, a które nie spełniają warunków, aby skorzystać z już wprowadzonych rozwiązań.

Jak podają osoby z otoczenia szefa rady ministrów, rozszerzenia pakietu pomocowego „najprawdopodobniej” zostaną zatwierdzone na nadzwyczajnej Radzie Ministrów w najbliższy wtorek.

AG/abc.es

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zaskakująca popularność Erdoğana na terenach zniszczonych trzęsieniami ziemi

Minęła już krytyka tureckiego rządu za sposób, w jaki ten zareagował na katastrofę spowodowaną przez trzęsienia ziemi, które nawiedziły kraj w lutym bieżącego roku powodując śmierć 50 500 osób i przesiedlenie ponad dwóch milionów.
3 MIN CZYTANIA

Regulacje dotyczące ogrzewania zagrażają koalicji rządzącej Niemcami

Zaostrzająca się kłótnia w niemieckiej koalicji rządowej coraz bardziej opóźnia przyjęcie ustawy mającej utorować drogę przejścia na ekologiczne ogrzewanie.
3 MIN CZYTANIA

Niemcy w „chińskim szoku” – sprowadziły z Chin więcej samochodów niż wyeksportowały

Po raz pierwszy w historii Niemcy importują z Chin więcej samochodów niż ich eksportują. Od stycznia do sierpnia 2022 r. sprowadziły z Państwa Środka 1,8 mln samochodów, a wyeksportowały 1,7 mln.
5 MIN CZYTANIA