fbpx
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaInnowacjeHuawei chce uczestniczyć w transformacji cyfrowej polskiej edukacji i górnictwa

Huawei chce uczestniczyć w transformacji cyfrowej polskiej edukacji i górnictwa

Huawei jest zainteresowany zaangażowaniem w projekty transformacji cyfrowej m.in. w polskiej edukacji i górnictwie - poinformował ISBtech dyrektor zarządzający Huawei Polska Jackie Zhang.

– Huawei kontynuuje mocne zaangażowanie w rozwój technologiczny Polski. Interesują nas projekty m.in. w edukacji, jak np. aktualne dostarczenie systemu superszybkiego internetu dla warszawskiego Muzeum Narodowego, a także projekty technologiczne m.in. w górnictwie. Mamy rozwiązania, które mogą pomóc w transformacji cyfrowej działalności kulturalnej i tradycyjnych modeli biznesowych, jak chociażby usługi szybkiej łączności – powiedział ISBtech Zhang.

We wrześniu br. w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpocznie się gruntowna modernizacja instalacji teleinformatycznej. W efekcie współpracy z Huawei w przyszłym roku podczas zwiedzania MNW będzie można skorzystać z superszybkiego, bezpłatnego Internetu. To dopiero początek długofalowej współpracy między MNW a Huawei jako partnerem technologicznym. Firma wspomaga transformację cyfrową Muzeum. Zaplanowano m.in. stworzenie aplikacji mobilnej uatrakcyjniającej zwiedzanie.

– W Huawei kładziemy duży nacisk na przeciwdziałanie wszelkiego rodzaju wykluczeniom, w tym w dostępie do kultury i edukacji. Cieszę się, że możemy wspierać Muzeum Narodowe w Warszawie w przybliżeniu dziedzictwa kulturowego wszystkim zainteresowanym sztuką osobom, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii sieciowych. Dzięki temu zasoby dostępne online, w tym treści edukacyjne, będą bezpłatnie dostępne przez internet dla zwiedzających na terenie całej instytucji. Na przykład nauczyciel podczas wycieczki szkolnej będzie mógł swobodnie pokazywać obrazy uczniom „na żywo”, a tym, którzy muszą uczyć się zdalnie, pokaże dzieła sztuki za pomocą telefonu lub tabletu – podkreślił dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska Ryszard Hordyński.

Źródło: ISBnews

INNE Z TEJ KATEGORII

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Na skutek rosnących kosztów teatry zwiększają zaległe zadłużenie

W zaledwie rok podmioty prowadzące działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką zwiększyły swoje nieopłacone w terminie zobowiązania zarejestrowane w bazie BIG InfoMonitor i BIK o niemal dwie trzecie, do blisko 63 mln zł.
4 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA