Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych na farmy realizowane w Polsce o mocy po kilkadziesiąt MW – poinformował dyrektor ds. strategii i komunikacji firmy Huawei w Polsce Ryszard Hordyński podczas Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE.

– Oferujemy pełną paletę inwerterów do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla prywatnych domów, jak i dla instalacji np. na centrach handlowych, a także dla dużych farm. W Polsce w tym momencie największa farma zbudowana z użyciem naszych inwerterów ma 70 MW mocy, natomiast są już budowane kolejne, które będą miały po kilkaset – powiedział Ryszard Hordyński.

W ubiegłym roku Huawei stworzył dział Digital Power, w ramach którego dostarcza usługi i elementy, które mają na celu poprawę klimatu i wsparcie ochrony środowiska, jak elementy zarządzające i ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych.

– Mamy produkty, które powodują, że data center są prostsze w budowie i zbudowane z elementów, które zużywają mniej energii, jak np. system chłodzenia serwerów – dodał dyrektor Huawei Polska.

Sam Huawei zadeklarował, że do 2025 roku jego ślad węglowy w porównaniu do 2019 roku ma zmaleć o 19 proc., a efektywność energetyczna produktów firmy ma wzrosnąć blisko trzykrotnie. Huawei angażuje się ponadto w przedsięwzięcia, które podnoszą poziom ochrony naturalnych siedlisk i biotopów. Przykładem jest współpraca z fundacja Rainforest Connection, która ma na celu zachowanie tropikalnych lasów deszczowych.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Źródło: ISBnews

Poprzedni artykułDuże firmy dają ponad 80 procent wpływów z CIT
Następny artykułResort finansów doprecyzował katalog wydatków na cele mieszkaniowe