fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaInnowacjeHuawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych na farmy realizowane w Polsce o mocy po kilkadziesiąt MW - poinformował dyrektor ds. strategii i komunikacji firmy Huawei w Polsce Ryszard Hordyński podczas Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE.

– Oferujemy pełną paletę inwerterów do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla prywatnych domów, jak i dla instalacji np. na centrach handlowych, a także dla dużych farm. W Polsce w tym momencie największa farma zbudowana z użyciem naszych inwerterów ma 70 MW mocy, natomiast są już budowane kolejne, które będą miały po kilkaset – powiedział Ryszard Hordyński.

W ubiegłym roku Huawei stworzył dział Digital Power, w ramach którego dostarcza usługi i elementy, które mają na celu poprawę klimatu i wsparcie ochrony środowiska, jak elementy zarządzające i ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych.

– Mamy produkty, które powodują, że data center są prostsze w budowie i zbudowane z elementów, które zużywają mniej energii, jak np. system chłodzenia serwerów – dodał dyrektor Huawei Polska.

Sam Huawei zadeklarował, że do 2025 roku jego ślad węglowy w porównaniu do 2019 roku ma zmaleć o 19 proc., a efektywność energetyczna produktów firmy ma wzrosnąć blisko trzykrotnie. Huawei angażuje się ponadto w przedsięwzięcia, które podnoszą poziom ochrony naturalnych siedlisk i biotopów. Przykładem jest współpraca z fundacja Rainforest Connection, która ma na celu zachowanie tropikalnych lasów deszczowych.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Źródło: ISBnews

INNE Z TEJ KATEGORII

Polska wyśle satelitę na orbitę Księżyca?

Polska Agencja Kosmiczna planuje wysłanie bezzałogowej misji na orbitę Księżyca. Podano możliwy termin.
2 MIN CZYTANIA

AI już zabiera ludziom pracę, a to dopiero początek

Sztuczna inteligencja już wypiera miejsca pracy dla ludzi – tak jak przewidywano i przed czym od dawna ostrzegano.
3 MIN CZYTANIA

UE ureguluje treści tworzone przez sztuczną inteligencję

Unia Europejska chce zmusić firmy do specjalnego oznaczania treści tworzonych przez sztuczną inteligencję.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kongres 590 „Przestrzenie Wolności” to przestrzeń dla interesujących debat i dyskusji

Na rozpoczynającej się 21 czerwca 8. edycji Kongresu 590 nie zabraknie ciekawych gości i dyskusji. W ciągu dwóch dni na czterech scenach spotka się wielu wybitnych ekspertów, którzy koncentrować będą się na 10 obszarach tematycznych zorganizowanych w formie dwóch międzynarodowych forów gospodarczych i 60 paneli.
3 MIN CZYTANIA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA