fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaInnowacjeHuawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych na farmy realizowane w Polsce o mocy po kilkadziesiąt MW - poinformował dyrektor ds. strategii i komunikacji firmy Huawei w Polsce Ryszard Hordyński podczas Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE.

– Oferujemy pełną paletę inwerterów do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla prywatnych domów, jak i dla instalacji np. na centrach handlowych, a także dla dużych farm. W Polsce w tym momencie największa farma zbudowana z użyciem naszych inwerterów ma 70 MW mocy, natomiast są już budowane kolejne, które będą miały po kilkaset – powiedział Ryszard Hordyński.

W ubiegłym roku Huawei stworzył dział Digital Power, w ramach którego dostarcza usługi i elementy, które mają na celu poprawę klimatu i wsparcie ochrony środowiska, jak elementy zarządzające i ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych.

– Mamy produkty, które powodują, że data center są prostsze w budowie i zbudowane z elementów, które zużywają mniej energii, jak np. system chłodzenia serwerów – dodał dyrektor Huawei Polska.

Sam Huawei zadeklarował, że do 2025 roku jego ślad węglowy w porównaniu do 2019 roku ma zmaleć o 19 proc., a efektywność energetyczna produktów firmy ma wzrosnąć blisko trzykrotnie. Huawei angażuje się ponadto w przedsięwzięcia, które podnoszą poziom ochrony naturalnych siedlisk i biotopów. Przykładem jest współpraca z fundacja Rainforest Connection, która ma na celu zachowanie tropikalnych lasów deszczowych.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Źródło: ISBnews

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia reguluje sztuczną inteligencję. Polska przygotowuje swoje przepisy

Parlament Europejski przyjął AI Act – kompleksowe regulacje dotyczące używania i rozwijania sztucznej inteligencji. AI Act ma wejść w życie jeszcze w 2024 r. Rząd zapowiada prace nad stworzeniem zgodnych z unijnymi regulacji polskich.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy korzystają z chmur

Większość przedsiębiorstw w Polsce wykorzystuje różnego rodzaju technologie chmurowe do rekrutacji lub zarządzania swoimi kadrami.
2 MIN CZYTANIA

Firmy produkcyjne stawiają na AI

Większość firm produkcyjnych w Polsce wdrożyło jakieś rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji lub jest w trakcie ich implementacji.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.
< 1 MIN CZYTANIA