fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaInnowacjeHuawei przypomina, że obecne częstotliwości telekomunikacyjne w Polsce niedługo się wyczerpią

Huawei przypomina, że obecne częstotliwości telekomunikacyjne w Polsce niedługo się wyczerpią

Obecne częstotliwości telekomunikacyjne niedługo się wyczerpią. W obliczu tej sytuacji nie wiadomo, dlaczego nadal nie są rozdysponowane częstotliwości 5G - mówi dyrektor strategii i komunikacji Huawei Polska, Ryszard Hordyński.

– O 5G i kolejnych generacjach można mówić długo ale, szczególnie w Polsce, istotne są trzy rzeczy. Obecne częstotliwości niedługo się wyczerpią, a więc to, co dziś jest normalne, że bierzemy smartfon i oglądamy film, za chwilę może nie być możliwe, bo nie będzie spektrum radiowego. Druga sprawa – sieć 5G charakteryzuje się tym, że jest w stanie połączyć wiele urządzeń na raz, dlatego w jej kontekście możemy mówić o M2M, czy internecie rzeczy. Kiedy przychodziłem do Huawei 2 lata temu, mówiło się o 1 mln połączonych urządzeń na każdy km2. Dziś mówi się już o 5 mln urządzeń na takim obszarze. Trzecia rzecz – rzeczywiście 5G będzie w stanie przesyłać z dużo większą niż dotychczas prędkością, a do tego będzie to technologia łatwa do wdrożenia. Wystarczy postawić maszt. Na tym tle to, czego nam brakuje, to ogólnopolskiego, czy rządowego trendu cyfryzacji. Przykładem są częstotliwości 5G, które nie są rozdysponowane, pomimo dużego już opóźnienia. Zrobili to już wszyscy nasi sąsiedzi. W obliczu tego wszystkiego, naprawdę nie wiadomo, na co czekamy – powiedział Hordyński podczas Top Industry Summit.

Odnosząc się do Przemysłu 4.0, zaznaczył, że po okresie pierwszego zachłyśnięcia się nową ideą weszliśmy w fazę jej realizacji.

– Realizacja jest często jest największym wyzwaniem. Z perspektywy Huawei, w Przemyśle 4.0 najważniejsze są dane. Generujemy ich ogromną ilość. Aby mogły być przesyłane i przetwarzane, kluczowa jest komunikacja, a także technologie pokrewne, jak chmura, czy sztuczna inteligencja. Dopiero te technologie razem mogą spowodować wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 z sukcesem. Nie ma odwrotu od zbierania i analizy danych, a to musi zaowocować budową całego ekosystemu connectivity – ocenił Hordyński.

Źródło: ISBnews

INNE Z TEJ KATEGORII

Polska wyśle satelitę na orbitę Księżyca?

Polska Agencja Kosmiczna planuje wysłanie bezzałogowej misji na orbitę Księżyca. Podano możliwy termin.
2 MIN CZYTANIA

AI już zabiera ludziom pracę, a to dopiero początek

Sztuczna inteligencja już wypiera miejsca pracy dla ludzi – tak jak przewidywano i przed czym od dawna ostrzegano.
3 MIN CZYTANIA

UE ureguluje treści tworzone przez sztuczną inteligencję

Unia Europejska chce zmusić firmy do specjalnego oznaczania treści tworzonych przez sztuczną inteligencję.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kongres 590 „Przestrzenie Wolności” to przestrzeń dla interesujących debat i dyskusji

Na rozpoczynającej się 21 czerwca 8. edycji Kongresu 590 nie zabraknie ciekawych gości i dyskusji. W ciągu dwóch dni na czterech scenach spotka się wielu wybitnych ekspertów, którzy koncentrować będą się na 10 obszarach tematycznych zorganizowanych w formie dwóch międzynarodowych forów gospodarczych i 60 paneli.
3 MIN CZYTANIA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA