fbpx
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaInnowacjeHuawei przypomina, że obecne częstotliwości telekomunikacyjne w Polsce niedługo się wyczerpią

Huawei przypomina, że obecne częstotliwości telekomunikacyjne w Polsce niedługo się wyczerpią

Obecne częstotliwości telekomunikacyjne niedługo się wyczerpią. W obliczu tej sytuacji nie wiadomo, dlaczego nadal nie są rozdysponowane częstotliwości 5G - mówi dyrektor strategii i komunikacji Huawei Polska, Ryszard Hordyński.

– O 5G i kolejnych generacjach można mówić długo ale, szczególnie w Polsce, istotne są trzy rzeczy. Obecne częstotliwości niedługo się wyczerpią, a więc to, co dziś jest normalne, że bierzemy smartfon i oglądamy film, za chwilę może nie być możliwe, bo nie będzie spektrum radiowego. Druga sprawa – sieć 5G charakteryzuje się tym, że jest w stanie połączyć wiele urządzeń na raz, dlatego w jej kontekście możemy mówić o M2M, czy internecie rzeczy. Kiedy przychodziłem do Huawei 2 lata temu, mówiło się o 1 mln połączonych urządzeń na każdy km2. Dziś mówi się już o 5 mln urządzeń na takim obszarze. Trzecia rzecz – rzeczywiście 5G będzie w stanie przesyłać z dużo większą niż dotychczas prędkością, a do tego będzie to technologia łatwa do wdrożenia. Wystarczy postawić maszt. Na tym tle to, czego nam brakuje, to ogólnopolskiego, czy rządowego trendu cyfryzacji. Przykładem są częstotliwości 5G, które nie są rozdysponowane, pomimo dużego już opóźnienia. Zrobili to już wszyscy nasi sąsiedzi. W obliczu tego wszystkiego, naprawdę nie wiadomo, na co czekamy – powiedział Hordyński podczas Top Industry Summit.

Odnosząc się do Przemysłu 4.0, zaznaczył, że po okresie pierwszego zachłyśnięcia się nową ideą weszliśmy w fazę jej realizacji.

– Realizacja jest często jest największym wyzwaniem. Z perspektywy Huawei, w Przemyśle 4.0 najważniejsze są dane. Generujemy ich ogromną ilość. Aby mogły być przesyłane i przetwarzane, kluczowa jest komunikacja, a także technologie pokrewne, jak chmura, czy sztuczna inteligencja. Dopiero te technologie razem mogą spowodować wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 z sukcesem. Nie ma odwrotu od zbierania i analizy danych, a to musi zaowocować budową całego ekosystemu connectivity – ocenił Hordyński.

Źródło: ISBnews

INNE Z TEJ KATEGORII

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Na skutek rosnących kosztów teatry zwiększają zaległe zadłużenie

W zaledwie rok podmioty prowadzące działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką zwiększyły swoje nieopłacone w terminie zobowiązania zarejestrowane w bazie BIG InfoMonitor i BIK o niemal dwie trzecie, do blisko 63 mln zł.
4 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA