Władze Państwa Środka wprowadziły ograniczenia w możliwości oglądania i nadawania internetowych transmisji na żywo przez osoby niepełnoletnie.

Zgodnie z nowymi decyzjami chińskiej Narodowej Administracji Radia i Telewizji zabronione będzie rozwijanie przez platformy, służące do tworzenia w sieci livestreamów (transmisji na żywo), funkcji zachęcających niepełnoletnich do wpłacania datków na rzecz osób prowadzących takie wydarzenia. Jeżeli jakiś serwis złamie te wytyczne, może się liczyć z karą całkowitego zakazu dokonywania wpłat od użytkowników lub wyłączenia funkcji nadawania wideo.

Dodatkowo platformy mają obowiązek wprowadzić funkcję zakazującą oglądania osobom nieletnim transmisji na żywo, które odbywają się po godzinie 22.

Ponadto osoby mające mniej niż 18 lat nie będą mogły bez zgody opiekuna same prowadzić livestreamów.

Pekin od kilku miesięcy prowadzi kampanię mającą na celu eliminację chaosu w internecie, który zdaniem rządu negatywnie odbija się na młodzieży i niesie ze sobą negatywne wzorce. Chodzi tu szczególnie o krótkie filmy nadawane m.in. w szybko zyskującym popularność serwisie Tik-Tok (w Chinach znanym jako Douyin).

Kilka miesięcy wcześniej Państwo Środka wprowadziło obowiązek rejestracji „działalności influencerskiej”, łącznie z koniecznością odprowadzania podatków z uzyskiwanych w jej wyniku dochodów.

Reuters

Poprzedni artykułNajpierw epidemia, potem wojna, a teraz czeka nas klęska głodu!
Następny artykułKobiety mogą niedługo zyskać urlop… menstruacyjny