fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatIdą ciężkie czasy dla influencerów w… Chinach

Idą ciężkie czasy dla influencerów w… Chinach

Władze Państwa Środka wprowadziły ograniczenia w możliwości oglądania i nadawania internetowych transmisji na żywo przez osoby niepełnoletnie.

Zgodnie z nowymi decyzjami chińskiej Narodowej Administracji Radia i Telewizji zabronione będzie rozwijanie przez platformy, służące do tworzenia w sieci livestreamów (transmisji na żywo), funkcji zachęcających niepełnoletnich do wpłacania datków na rzecz osób prowadzących takie wydarzenia. Jeżeli jakiś serwis złamie te wytyczne, może się liczyć z karą całkowitego zakazu dokonywania wpłat od użytkowników lub wyłączenia funkcji nadawania wideo.

Dodatkowo platformy mają obowiązek wprowadzić funkcję zakazującą oglądania osobom nieletnim transmisji na żywo, które odbywają się po godzinie 22.

Ponadto osoby mające mniej niż 18 lat nie będą mogły bez zgody opiekuna same prowadzić livestreamów.

Pekin od kilku miesięcy prowadzi kampanię mającą na celu eliminację chaosu w internecie, który zdaniem rządu negatywnie odbija się na młodzieży i niesie ze sobą negatywne wzorce. Chodzi tu szczególnie o krótkie filmy nadawane m.in. w szybko zyskującym popularność serwisie Tik-Tok (w Chinach znanym jako Douyin).

Kilka miesięcy wcześniej Państwo Środka wprowadziło obowiązek rejestracji „działalności influencerskiej”, łącznie z koniecznością odprowadzania podatków z uzyskiwanych w jej wyniku dochodów.

Reuters

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Renesans kształcenia zawodowego w Hiszpanii. Polska ma lepszy system

Hiszpańskie kształcenie i szkolenie zawodowe jest w modzie i to nie tylko na Półwyspie Iberyjskim. Liczba uczniów hiszpańskich zawodówek wzrosła o prawie 30 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki wyraźnemu zaangażowaniu kolejnych rządów w tę formę edukacji.
3 MIN CZYTANIA

Wenezuelczycy poparli przejęcie sąsiedniego kraju

Mieszkańcy Wenezueli w referendum poparli propozycję, by należący do Gujany region Essequibo został zaanektowany przez władze w Caracas.
2 MIN CZYTANIA

KE przedłużyła zgodę na stosowanie glifosatu

Pod koniec listopada 2023 r. Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie wykonawcze, które przedłużyło zatwierdzenie potencjalnie rakotwórczej substancji glifosat o 10 lat.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA