fbpx
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatIdą ciężkie czasy dla influencerów w… Chinach

Idą ciężkie czasy dla influencerów w… Chinach

Władze Państwa Środka wprowadziły ograniczenia w możliwości oglądania i nadawania internetowych transmisji na żywo przez osoby niepełnoletnie.

Zgodnie z nowymi decyzjami chińskiej Narodowej Administracji Radia i Telewizji zabronione będzie rozwijanie przez platformy, służące do tworzenia w sieci livestreamów (transmisji na żywo), funkcji zachęcających niepełnoletnich do wpłacania datków na rzecz osób prowadzących takie wydarzenia. Jeżeli jakiś serwis złamie te wytyczne, może się liczyć z karą całkowitego zakazu dokonywania wpłat od użytkowników lub wyłączenia funkcji nadawania wideo.

Dodatkowo platformy mają obowiązek wprowadzić funkcję zakazującą oglądania osobom nieletnim transmisji na żywo, które odbywają się po godzinie 22.

Ponadto osoby mające mniej niż 18 lat nie będą mogły bez zgody opiekuna same prowadzić livestreamów.

Pekin od kilku miesięcy prowadzi kampanię mającą na celu eliminację chaosu w internecie, który zdaniem rządu negatywnie odbija się na młodzieży i niesie ze sobą negatywne wzorce. Chodzi tu szczególnie o krótkie filmy nadawane m.in. w szybko zyskującym popularność serwisie Tik-Tok (w Chinach znanym jako Douyin).

Kilka miesięcy wcześniej Państwo Środka wprowadziło obowiązek rejestracji „działalności influencerskiej”, łącznie z koniecznością odprowadzania podatków z uzyskiwanych w jej wyniku dochodów.

Reuters

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA