Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział realizację w najbliższym czasie potężnych inwestycji w rozwój zakładów Huty Stalowa Wola oraz Autosanu.

AHS Krab, defilada w Warszawie, 2019 r./fot. Wikipedia (domena publiczna)

Huta Stalowa Wola może w pierwszej kolejności liczyć na 600 milionów złotych wsparcia od rządu. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę i modernizację infrastruktury, a także maszyn używanych do produkcji armatohaubic Krab, wozów bojowych piechoty Borsuk, moździerzy Rak, wyrzutni rakiet Langusta, pojazdów minowych Baobab oraz innych pojazdów inżynieryjnych, rozpoznania, dowodzenia oraz transportowych. Dodatkowo zdolności produkcyjne zakładu pozwolą na budowę nowoczesnego sprzętu, opartego na zagranicznych konstrukcjach.

Kolejne 1,2 miliarda złotych trafi już nie tylko do huty, ale też m.in. do zakładów Autosan, które zajmą się tworzeniem niszczycieli czołgów.

– Tutaj nasi inżynierowie, nasi projektanci, nasi technicy, nasi pracownicy budują, projektują, konstruują najnowocześniejszy sprzęt, który będzie wykorzystywany przez polską armię. To znakomite osiągnięcie ostatnich lat – zaznaczył premier, Mateusz Morawiecki.

Władze zakładają, że w obecnym roku na rozwój armii zostaną przeznaczone kwoty sięgające prawie 4 proc. PKB.

Gov.pl

Poprzedni artykułWłaśnie dlatego nie należy przyjmować euro
Następny artykułMorduję planetę