fbpx
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaInnowacjeIle kosztuje korzystanie ze sztucznej inteligencji? Chat GPT będzie płatny

Ile kosztuje korzystanie ze sztucznej inteligencji? Chat GPT będzie płatny

Internetowa usługa, która w ostatnich tygodniach stała się hitem na całym świecie, będzie dostępna w ramach płatnego abonamentu.

Producent chata – firma OpenAI – uruchomiła płatną wersję swojego serwisu. Na razie funkcje dostępne w abonamencie wartym 20 dolarów miesięcznie są dostępne tylko w USA. W najbliższym czasie możliwość skorzystania z nich będzie rozszerzana na kolejne państwa.

Użytkownicy płacący za ChatGPT Plus będą mieli zapewnioną ciągłość dostępu do usługi, która obecnie jest ograniczana w okresach największej liczby odwiedzin serwisu. Dostaną też w pierwszej kolejności dostęp do nowych funkcji, a chat będzie szybciej odpowiadał na ich zapytania.

OpenAI potwierdził również uruchomienie ChatGPT API, protokołu pozwalającego na integrację oraz wymianę danych między ich usługą a zewnętrznymi systemami czy aplikacjami. Dodatkowo firma przygotowała narzędzie, które pozwala na identyfikację, który tekst został przygotowany za pomocą ChataGPT.

Główna usługa ChatGPT w podstawowej formie ma pozostać darmowa. Szacuje się, że biorąc pod uwagę koszty infrastruktury serwerowej ponoszone przez twórców serwisu,  koszt każdego zapytania zadanego przez użytkowników wynosi ok. 1 centa. Oznacza to, że utrzymanie jednego dnia działania serwisu to 100 tysięcy dolarów.

livemint.com, indianexpress.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA