fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaInnowacjeIle kosztuje korzystanie ze sztucznej inteligencji? Chat GPT będzie płatny

Ile kosztuje korzystanie ze sztucznej inteligencji? Chat GPT będzie płatny

Internetowa usługa, która w ostatnich tygodniach stała się hitem na całym świecie, będzie dostępna w ramach płatnego abonamentu.

Producent chata – firma OpenAI – uruchomiła płatną wersję swojego serwisu. Na razie funkcje dostępne w abonamencie wartym 20 dolarów miesięcznie są dostępne tylko w USA. W najbliższym czasie możliwość skorzystania z nich będzie rozszerzana na kolejne państwa.

Użytkownicy płacący za ChatGPT Plus będą mieli zapewnioną ciągłość dostępu do usługi, która obecnie jest ograniczana w okresach największej liczby odwiedzin serwisu. Dostaną też w pierwszej kolejności dostęp do nowych funkcji, a chat będzie szybciej odpowiadał na ich zapytania.

OpenAI potwierdził również uruchomienie ChatGPT API, protokołu pozwalającego na integrację oraz wymianę danych między ich usługą a zewnętrznymi systemami czy aplikacjami. Dodatkowo firma przygotowała narzędzie, które pozwala na identyfikację, który tekst został przygotowany za pomocą ChataGPT.

Główna usługa ChatGPT w podstawowej formie ma pozostać darmowa. Szacuje się, że biorąc pod uwagę koszty infrastruktury serwerowej ponoszone przez twórców serwisu,  koszt każdego zapytania zadanego przez użytkowników wynosi ok. 1 centa. Oznacza to, że utrzymanie jednego dnia działania serwisu to 100 tysięcy dolarów.

livemint.com, indianexpress.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia reguluje sztuczną inteligencję. Polska przygotowuje swoje przepisy

Parlament Europejski przyjął AI Act – kompleksowe regulacje dotyczące używania i rozwijania sztucznej inteligencji. AI Act ma wejść w życie jeszcze w 2024 r. Rząd zapowiada prace nad stworzeniem zgodnych z unijnymi regulacji polskich.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy korzystają z chmur

Większość przedsiębiorstw w Polsce wykorzystuje różnego rodzaju technologie chmurowe do rekrutacji lub zarządzania swoimi kadrami.
2 MIN CZYTANIA

Firmy produkcyjne stawiają na AI

Większość firm produkcyjnych w Polsce wdrożyło jakieś rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji lub jest w trakcie ich implementacji.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Brytyjczycy zaczęli masowo chorować po pandemii COVID-19

Po zakończeniu pandemii koronawirusa znacznie wzrosła liczba mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy nie pracują z powodów zdrowotnych.
2 MIN CZYTANIA

Jest życie poza Unią! Europejskie państwa zawarły potężną umowę z Indiami

Kraje należące do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu zawarły porozumienie z Indiami, które ma zapewnić znaczne zwiększenie wzajemnej wymiany handlowej.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska sfinansowała sprzęt do tłumienia demonstracji

Finansowane z unijnego budżetu senegalskie jednostki specjalne krwawo pacyfikują demonstracje, których uczestnicy sprzeciwiają się autorytarnym zapędom obecnego prezydenta.
2 MIN CZYTANIA