Internetowa usługa, która w ostatnich tygodniach stała się hitem na całym świecie, będzie dostępna w ramach płatnego abonamentu.

Producent chata – firma OpenAI – uruchomiła płatną wersję swojego serwisu. Na razie funkcje dostępne w abonamencie wartym 20 dolarów miesięcznie są dostępne tylko w USA. W najbliższym czasie możliwość skorzystania z nich będzie rozszerzana na kolejne państwa.

Użytkownicy płacący za ChatGPT Plus będą mieli zapewnioną ciągłość dostępu do usługi, która obecnie jest ograniczana w okresach największej liczby odwiedzin serwisu. Dostaną też w pierwszej kolejności dostęp do nowych funkcji, a chat będzie szybciej odpowiadał na ich zapytania.

OpenAI potwierdził również uruchomienie ChatGPT API, protokołu pozwalającego na integrację oraz wymianę danych między ich usługą a zewnętrznymi systemami czy aplikacjami. Dodatkowo firma przygotowała narzędzie, które pozwala na identyfikację, który tekst został przygotowany za pomocą ChataGPT.

Główna usługa ChatGPT w podstawowej formie ma pozostać darmowa. Szacuje się, że biorąc pod uwagę koszty infrastruktury serwerowej ponoszone przez twórców serwisu,  koszt każdego zapytania zadanego przez użytkowników wynosi ok. 1 centa. Oznacza to, że utrzymanie jednego dnia działania serwisu to 100 tysięcy dolarów.

livemint.com, indianexpress.com

Poprzedni artykułCzy elektrownie wiatrowe mogą się… przewrócić? Niestety, to się zdarza
Następny artykułJaja jako wyzwanie dla rządu wszechmogącego