fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajIle można zarobić na wojnie na Ukrainie? Polska firma notuje rekordowe obroty

Ile można zarobić na wojnie na Ukrainie? Polska firma notuje rekordowe obroty

Zajmująca się produkcją hełmów i kamizelek kuloodpornych śląska firma Maskpol zanotowała w poprzednim roku rekordowe wyniki.

Przedsiębiorstwo Maskpol przyznaje, że głównym czynnikiem wywierającym największy wpływ na jego działalność (jak i zresztą całego sektora zbrojeniowego) była w ubiegłym roku wojna na Ukrainie. Sprzętu i elementów umundurowania pochodzących z Maskpolu używają takie polskie służby jak: Wojsko, Policja, Straż Graniczna i Służba Więzienna. Dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy hełmów tej śląskiej firmy trafiło do ukraińskich żołnierzy.

W efekcie firma zakończyła poprzedni rok z rekordowym obrotem sięgającym 400 milionów złotych, podczas gdy jeszcze w 2021 roku jej przychody sięgały 300 milionów złotych.

Maskpol wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej i zatrudnia ponad tysiąc osób. Oprócz hełmów i kamizelek kuloodpornych firma produkuje też maski przeciwgazowe oraz odzież ochrony przeciwchemicznej.

W najbliższych miesiącach firma zapowiada kolejne inwestycje mające na celu dostosowanie się do obecnych realiów, m.in. znacznego zwiększenia liczebności polskich sił zbrojnych.

maskpol.com.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA