Zajmująca się produkcją hełmów i kamizelek kuloodpornych śląska firma Maskpol zanotowała w poprzednim roku rekordowe wyniki.

Przedsiębiorstwo Maskpol przyznaje, że głównym czynnikiem wywierającym największy wpływ na jego działalność (jak i zresztą całego sektora zbrojeniowego) była w ubiegłym roku wojna na Ukrainie. Sprzętu i elementów umundurowania pochodzących z Maskpolu używają takie polskie służby jak: Wojsko, Policja, Straż Graniczna i Służba Więzienna. Dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy hełmów tej śląskiej firmy trafiło do ukraińskich żołnierzy.

W efekcie firma zakończyła poprzedni rok z rekordowym obrotem sięgającym 400 milionów złotych, podczas gdy jeszcze w 2021 roku jej przychody sięgały 300 milionów złotych.

Maskpol wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej i zatrudnia ponad tysiąc osób. Oprócz hełmów i kamizelek kuloodpornych firma produkuje też maski przeciwgazowe oraz odzież ochrony przeciwchemicznej.

W najbliższych miesiącach firma zapowiada kolejne inwestycje mające na celu dostosowanie się do obecnych realiów, m.in. znacznego zwiększenia liczebności polskich sił zbrojnych.

maskpol.com.pl

Poprzedni artykułPolski konstruktor niezwykłej broni
Następny artykułUnia marnuje dotacje na Ukrainie