fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatIle zarabiają w Google? Wyciekła lista płac pracowników giganta

Ile zarabiają w Google? Wyciekła lista płac pracowników giganta

Serwis Businessinsider.com wszedł w posiadanie listy płac pracowników Google i ujawnił wysokość wynagrodzeń osób na różnych stanowiskach zatrudnionych w tej korporacji.

Dziennikarze amerykańskiego biznesowego serwisu zdobyli arkusz kalkulacyjny, w którym były informacje o wynagrodzeniach w Google.

Nie ma to jak być inżynierem w Google

Zdobyte informacje dotyczą wewnętrznej ankiety, w której wzięło udział 12 tys. osób zatrudnionych w amerykańskich oddziale Google. Zgodnie ze znajdującymi się tam danymi, mediana wynagrodzeń osób objętych badaniem, wyniosła prawie 280 tys. dolarów rocznie.

Największe zarobki na ujawnionej liście (sięgające poziomu 718 tys. dolarów) osiągał inżynier oprogramowania poziomu 7. Oznacza to, że pracuje w firmie ponad 10 lat i pełni funkcję menedżera wyższego szczebla. Pozostali inżynierowie na niższych poziomach zarabiają między 100-375 tys. dolarów rocznie.

Google dba o pracowników

Na szczycie listy płac (zarobki między 300 a 377 tys. dolarów rocznie) są też osoby zajmujące się strategią sprzedaży, UX, badaniami i rozwojem. Na najmniejsze wynagrodzenie (między 67 a 167 tys. dolarów rocznie) mogą liczyć pracownicy administracji.

Rzecznik Google Tamani Jayasinghe skomentował te dane potwierdzeniem faktu, iż jego firma dba o to, aby pracownicy otrzymywali atrakcyjne wynagrodzenia oraz pakiet socjalny.

businessinsider.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA