Indie chcą być centrum produkcji półprzewodników i elektroniki. Zatwierdziły plan zachęt dla inwestorów o wartości 10 miliardów dolarów, aby przyciągnąć producentów w tej branży – poinformował indyjski minister technologii.

Izraelski Tower Semiconductor, Foxconn – producent związany z Apple i konsorcjum z siedzibą w Singapurze wykazały zainteresowanie utworzeniem jednostek do produkcji półprzewodników w Indiach – potwierdziło Reutersowi źródło rządowe. Założeniem zakładu produkcji wyświetlaczy w tym kraju zainteresowana jest również Grupa Vedanta.

New Delhi zatwierdziło również „plan motywacyjny” mający na celu zachęcenie 100 lokalnych firm do projektowania półprzewodników dla układów scalonych i chipsetów – powiedział minister technologii Ashwini Vaishnaw. „…Premier (Narendra Modi) podjął dziś historyczną decyzję, która pomoże rozwinąć kompletny ekosystem półprzewodników – od projektowania chipów półprzewodnikowych po ich produkcję, pakowanie i testowanie – w kraju” – podkreślił.

Indie, drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie, ogłosiły plan w czasie, gdy producenci samochodów i firmy technologiczne zmagają się z globalnym niedoborem półprzewodników.

Tata Group, jeden z największych konglomeratów w Indiach, również zamierza inwestować w tym obszarze i prowadzi rozmowy z trzema indyjskimi stanami, aby zainwestować do 300 milionów dolarów w budowę jednostki do montażu i testowania półprzewodników .

Reuters/KR

Poprzedni artykułApel do UE o niższy VAT na paliwa
Następny artykułPolscy producenci mleka mają się czego bać