fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaInnowacjeIndie chcą być centrum produkcji półprzewodników

Indie chcą być centrum produkcji półprzewodników

Indie chcą być centrum produkcji półprzewodników i elektroniki. Zatwierdziły plan zachęt dla inwestorów o wartości 10 miliardów dolarów, aby przyciągnąć producentów w tej branży - poinformował indyjski minister technologii.

Izraelski Tower Semiconductor, Foxconn – producent związany z Apple i konsorcjum z siedzibą w Singapurze wykazały zainteresowanie utworzeniem jednostek do produkcji półprzewodników w Indiach – potwierdziło Reutersowi źródło rządowe. Założeniem zakładu produkcji wyświetlaczy w tym kraju zainteresowana jest również Grupa Vedanta.

New Delhi zatwierdziło również „plan motywacyjny” mający na celu zachęcenie 100 lokalnych firm do projektowania półprzewodników dla układów scalonych i chipsetów – powiedział minister technologii Ashwini Vaishnaw. „…Premier (Narendra Modi) podjął dziś historyczną decyzję, która pomoże rozwinąć kompletny ekosystem półprzewodników – od projektowania chipów półprzewodnikowych po ich produkcję, pakowanie i testowanie – w kraju” – podkreślił.

Indie, drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie, ogłosiły plan w czasie, gdy producenci samochodów i firmy technologiczne zmagają się z globalnym niedoborem półprzewodników.

Tata Group, jeden z największych konglomeratów w Indiach, również zamierza inwestować w tym obszarze i prowadzi rozmowy z trzema indyjskimi stanami, aby zainwestować do 300 milionów dolarów w budowę jednostki do montażu i testowania półprzewodników .

Reuters/KR

Konrad Rajca
Konrad Rajca
Niezależny analityk i doradca, specjalista w tematyce międzynarodowej, w szczególności azjatyckiej i geopolitycznej. Konsultant Public Relations i Public Affairs. Pracował w mediach, m.in w Polskiej Agencji Prasowej i miesięczniku „Stosunki Międzynarodowe". Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej" i „Najwyższym Czasie". Pracował także w sektorze publicznym – w Biurze Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu i Urzędzie m.st Warszawy, gdzie był rzecznikiem prasowym Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Współpracował z Polsko-Amerykańską Fundacją Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

INNE Z TEJ KATEGORII

AI już zabiera ludziom pracę, a to dopiero początek

Sztuczna inteligencja już wypiera miejsca pracy dla ludzi – tak jak przewidywano i przed czym od dawna ostrzegano.
3 MIN CZYTANIA

Polska zyskuje na spadku niemieckiego importu z Chin

Polska jest czwartym krajem, z którego Niemcy sprowadzają obecnie najwięcej towarów – wynika z najnowszych danych niemieckiego urzędu statystycznego (Destatis).
2 MIN CZYTANIA

UE ureguluje treści tworzone przez sztuczną inteligencję

Unia Europejska chce zmusić firmy do specjalnego oznaczania treści tworzonych przez sztuczną inteligencję.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska zyskuje na spadku niemieckiego importu z Chin

Polska jest czwartym krajem, z którego Niemcy sprowadzają obecnie najwięcej towarów – wynika z najnowszych danych niemieckiego urzędu statystycznego (Destatis).
2 MIN CZYTANIA

Ministrowie obrony USA i Chin na forum w Singapurze. Nie zabrakło napięć

Ministrowie obrony USA – Lloyd Austin i Chin – Li Shangfu wystąpili na prestiżowym, azjatyckim Forum Bezpieczeństwa Shangri-La Dialogue w Singapurze, gdzie zaprezentowali dwie odmienne wizje regionalnego ładu. Obradom ponad 50 delegacji z całego świata towarzyszyły napięcia w Cieśninie Tajwańskiej.
2 MIN CZYTANIA

Elon Musk przyjęty w Chinach z honorami

Szef Tesli Elon Musk po raz pierwszy od trzech lat odwiedził Chiny. Spotkał się m.in. z chińskim ministrem spraw zagranicznych. Odwiedził także fabrykę Tesli w Szanghaju.
< 1 MIN CZYTANIA