fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatIndonezja zamyka wielkie targowisko z psim mięsem

Indonezja zamyka wielkie targowisko z psim mięsem

Po kampanii przeprowadzonej przez organizacje zajmujące się ochroną zwierząt, na jednym z indonezyjskich targowisk wprowadzono zakaz sprzedaży mięsa z psów i kotów.

Edwin Roring, sekretarz miasta Tomohon oznajmił, że na tamtejszym targowisku nie będzie można już nabyć mięsa z psów i kotów. Obecnie znajdujące się w okolicznych rzeźniach zwierzęta trafią do schronisk. Osoby dotychczas będące ich konsumentami są zachęcane do spróbowania mięsa krów, drobiu czy świń. Nad przestrzeganiem wprowadzonych ograniczeń będą czuwać lokalni funkcjonariusze.

Indonezja nie jest rajem dla czworonogów

Tomohon jest niewielkim (liczącym 90 tysięcy mieszkańców) miastem na indonezyjskiej wyspie Sulawesi. Słynie głównie ze swojego potężnego targowiska, na którym można nabyć różne lokalne specjały.

Ograniczenia wprowadzono w efekcie działalności organizacji zajmujących się ochroną praw zwierząt. Dodatkowo ubój był prowadzony w bardzo brutalny sposób, a rzeźnicy mogli być narażeni na zarażenie się wścieklizną.

Same smakołyki: psy, koty, węże i szczury

Odwiedzający targ klienci mogą kupić tam – oprócz tradycyjnych wyrobów, takich jak owoce, warzywa, wołowina, wieprzowina czy drób – także mięso z kotów, psów, nietoperzy, szczurów, jaszczurek i pytonów.

Od kilku lat celebryci z całego świata apelują do indonezyjskich władz o zamknięcie targowisk sprzedających mięso psów i kotów. Szacuje się, że regularnie konsumuje je ok. 7 proc. mieszkańców Indonezji.

apnews.com, talkingindonesia.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA