fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatInstagram idzie z Twitterem na wojnę o użytkowników

Instagram idzie z Twitterem na wojnę o użytkowników

Meta ogłosiła uruchomienie nowej usługi Threads, która daje użytkownikom Instagrama możliwość wymiany krótkich wiadomości czy filmów na zasadach podobnych do tych, które obowiązują na Twitterze.

Aplikacja Threads jest dostępna dla posiadaczy konta na Instagramie. Pozwala na prowadzenie rozbudowanych, publicznych konwersacji. Zamieszczane wiadomości mogą mieć maksymalnie 500 znaków oraz zawierać zdjęcia i filmy o maksymalnej długości 5 minut.

Nowość od Zuckerberga podbija rynek

Threads kilka dni po swojej premierze ma już ok. 90 milionów użytkowników w ok. 100 krajach, gdzie jest możliwy do uruchomienia. Aplikacja nie jest jednak dostępna w Unii Europejskiej. Obecnie przedstawiciele firmy Meta (do której należy m.in. Facebook, Instagram czy WhatsApp) prowadzą negocjacje z Komisją Europejską mające na celu dostosowanie zasad jej działania do unijnego porządku prawnego. Chodzi tu głównie o sposób wykorzystywania danych osobowych użytkowników i zakres informacji, które są przez Threads przetwarzane.

Nowa usługa pojawia się na rynku zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Twittera wprowadzenia limitu liczby wiadomości, które każdego dnia może przeczytać jeden użytkownik.

Musk grozi

Elon Musk, właściciel Twittera uważa, że Meta przy pracach nad Threads stosowała nieczyste zagrania, które przejawiały się m.in. w zatrudnieniu byłych pracowników jego firmy do prac nad nową aplikacją. Meta odrzuciła te zarzuty i poinformowała, że w projekcie nie był zatrudniony żaden inżynier mający za sobą doświadczenie w Twitterze.

about.fb.com, cnbc.com, searchenginejournal.com

 

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA