fbpx
niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaŚwiatInstagram idzie z Twitterem na wojnę o użytkowników

Instagram idzie z Twitterem na wojnę o użytkowników

Meta ogłosiła uruchomienie nowej usługi Threads, która daje użytkownikom Instagrama możliwość wymiany krótkich wiadomości czy filmów na zasadach podobnych do tych, które obowiązują na Twitterze.

Aplikacja Threads jest dostępna dla posiadaczy konta na Instagramie. Pozwala na prowadzenie rozbudowanych, publicznych konwersacji. Zamieszczane wiadomości mogą mieć maksymalnie 500 znaków oraz zawierać zdjęcia i filmy o maksymalnej długości 5 minut.

Nowość od Zuckerberga podbija rynek

Threads kilka dni po swojej premierze ma już ok. 90 milionów użytkowników w ok. 100 krajach, gdzie jest możliwy do uruchomienia. Aplikacja nie jest jednak dostępna w Unii Europejskiej. Obecnie przedstawiciele firmy Meta (do której należy m.in. Facebook, Instagram czy WhatsApp) prowadzą negocjacje z Komisją Europejską mające na celu dostosowanie zasad jej działania do unijnego porządku prawnego. Chodzi tu głównie o sposób wykorzystywania danych osobowych użytkowników i zakres informacji, które są przez Threads przetwarzane.

Nowa usługa pojawia się na rynku zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Twittera wprowadzenia limitu liczby wiadomości, które każdego dnia może przeczytać jeden użytkownik.

Musk grozi

Elon Musk, właściciel Twittera uważa, że Meta przy pracach nad Threads stosowała nieczyste zagrania, które przejawiały się m.in. w zatrudnieniu byłych pracowników jego firmy do prac nad nową aplikacją. Meta odrzuciła te zarzuty i poinformowała, że w projekcie nie był zatrudniony żaden inżynier mający za sobą doświadczenie w Twitterze.

about.fb.com, cnbc.com, searchenginejournal.com

 

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Gospodarka Ukrainy rośnie jak szalona mimo trwającej wojny

Produkt krajowy brutto ukraińskiej gospodarki wzrósł w drugim kwartale obecnego roku o 19,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemiecka klasa średnia biednieje. Jest nawet gorzej niż w wielu innych krajach

Średnia klasa traci na znaczeniu i ma większe problemy z regulowaniem swoich podstawowych zobowiązań. Tak dzieje się nawet w bogatych Niemczech, co stanowi swoisty znak czasu, a być może także sygnał alarmowy dla innych państw.
2 MIN CZYTANIA

Jak Indie zyskują przewagę nad Chinami

Indie okazały się fascynującą historią wzrostu gospodarczego i – w ramach kompleksu rynków wschodzących – coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla Chin.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wrzesień kończy się rekordowym spadkiem inflacji

Szacunki Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że poziom inflacji we wrześniu sięgnął 8,2 proc., co oznacza, iż pierwszy raz od lutego 2022 roku jest ona poniżej 10 proc.
< 1 MIN CZYTANIA

Koszty życia polskich studentów podwoiły się w 5 lat

Studentów w rozpoczynającym się roku akademickim czekają nie tylko wyzwania naukowe, ale będą też musieli stawić czoła rosnącym kosztom czesnego, najmu lokali czy żywności.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja wydała już grube miliardy na wojnę na Ukrainie

Półtora roku prowadzenia działań zbrojnych na Ukrainie miało kosztować Federację Rosyjską astronomiczną kwotę równowartą ponad 167 mld dolarów.
2 MIN CZYTANIA