fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaInwestycjeInwestycje oznaczają miejsca pracy

Inwestycje oznaczają miejsca pracy

Polska zajmuje aż czwarte miejsce w Europie pod względem liczby projektów inwestycyjnych i ich wartości – informuje „Puls Biznesu”.

Według raportu fDi Markets, spółki analitycznej z grupy Financial Times, w 2021 r. w naszym kraju były 423 projekty inwestycyjne, czyli o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Wartość tych inwestycji wyniosła natomiast 18,4 mld dolarów, co stanowi 8,6 proc. udziału w europejskim rynku.

Tak dobre wyniki mają wymierne korzyści dla Polski, a przede wszystkim dla naszego rynku pracy. Dzięki inwestycjom zagranicznym utworzono w Polsce aż 339 tys. miejsc pracy, czyli najwięcej w całej Europie. Udział polskich miejsc pracy w rynku europejskim wynosi 19 proc.

„Puls Biznesu” podkreśla, że nasz kraj pod kątem liczby i wartości inwestycji został wyprzedzony tylko przez Niemcy (1417 projektów wartych 43,8 mld dol.), Wielką Brytanię (1125 projektów za 37,4 mld dol.) i Francję (725 projektów za 28,9 mld dol.).

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA