fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaInnowacjeIzraelski biznes organizuje samopomoc na czas wojny

Izraelski biznes organizuje samopomoc na czas wojny

W Izraelu powstał fundusz mający na celu wsparcie technologicznych firm, których działalność została sparaliżowana po rozpoczęciu konfliktu z Hamasem.

Fundusz Iron Nation został założony, aby zapewnić wsparcie dla start-upów, które straciły w ostatnich tygodniach możliwość funkcjonowania. Stało się to najczęściej z powodu powołania ich pracowników do służby w wojsku. Szacuje się, że po ataku Hamasu na Izrael do armii zostało wcielone 15-20 proc. osób zatrudnionych w sektorze nowych technologii. 

Iron Nation zamierza zebrać kapitał w wysokości 20 mln dolarów. Środki te zostaną udostępnione potrzebującym firmom, bez pobierania od nich odsetek czy opłat za zarządzanie. 

Warunkiem otrzymania wsparcia jest prowadzenie działalności związanej z technologiami i posiadanie co najmniej 10 pracowników oraz zgromadzony już kapitał w wysokości większej niż milion dolarów. Na pomoc mogą liczyć firmy spełniające powyższe warunki, jeśli trwający konflikt ma negatywny wpływ na ich funkcjonowanie. Założyciele funduszu chcą pomóc w ten sposób 30 start-upom, z których każdy może otrzymać 0,5-1 mln dolarów. 

Chociaż Iron Nation jest przedsięwzięciem prywatnym, to deklaruje, że zamierza współpracować z rządowym urzędem ds. innowacji. 

news.crunchbase.com, ironnation.org
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unijny wymóg dobije fabryki i warsztaty w Polsce?

Już za dekadę wszystkie nowe auta sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zeroemisyjne. To oznacza problemy dla branży motoryzacyjnej w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Robotyzacja szansą dla polskiego rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne borykają się z brakiem rąk do pracy, a jedną z szans na rozwiązanie tego problemu mogą być większe inwestycje w robotyzację.
2 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA