fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatJak Chiny próbują manipulować światem

Jak Chiny próbują manipulować światem

Pandemia koronawirusa pozwoliła światu dostrzec wpływ Komunistycznej Partii Chin na Światową Organizacją Zdrowia. Jeszcze w połowie stycznia WHO bez wątpienia powtarzało twierdzenie Pekinu, że nie istnieją dowody na przenoszenie koronawirusa z człowieka na człowieka. Organizacja wezwała kraje, by nie zamykały granic dla obcokrajowców z Chin. Bezczynność WHO w tuszowaniu pandemii kosztowała dziesiątki tysięcy istnień ludzkich. I to nie pierwszy raz, kiedy WHO była świadkiem dezinformacji z Pekinu dotyczącej globalnych problemów zdrowotnych.

WHO oficjalnie ogłosiła koronawirusa globalną pandemią 11 marca, ale 25 marca jej sekretarz generalny Tedros Adhanom Gebreijesus przyznał, że „czas na działanie był w rzeczywistości miesiąc temu, dwa miesiące temu”.

W ostatnich latach Chiny coraz bardziej wpływają też na ONZ a dokładniej na organizację ds. Praw człowieka. Jest to również powód, dla którego organy ONZ nie pociągnęły Chin do odpowiedzialności za przerażającą praktykę wymuszonego pobierania organów. Co więcej, WHO pochwaliła Chiny za reformy przeszczepiania narządów i zapewniła jej przywództwo w grupie zadaniowej WHO odpowiedzialnej za nadzór.

Niedawno „Washington Examiner” opublikował obszerny raport badawczy opisujący, w jaki sposób Komunistyczna Partia Chin sfałszowała oficjalne zbiory danych na temat przeszczepu narządów oraz dowody wiktymizacji muzułmańskich ujgurczyków.

DL / Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA