Tylko niewielki odsetek Polaków wierzy, że w najbliższym czasie sytuacja gospodarcza kraju ulegnie poprawie – wynika z badania CBOS.

Pexels.com

Aktualnie tylko 26 proc. ankietowanych ocenia polską gospodarkę jako dobrą. To o trzy punkty procentowe mniej niż w październiku. Z kolei z 34 do 42 proc. wzrósł odsetek Polaków uważających sytuację polskiej gospodarki za złą. Autorzy raportu wskazują, że pesymizm jest widoczny też w prognozach sytuacji gospodarczej w perspektywie najbliższego roku. Aż 42 proc. Polaków twierdzi, że stan gospodarki się pogorszy, a tylko 16 proc., że się polepszy. Co ciekawe, aż 30 proc. Polaków twierdzi, że sytuacja gospodarki Polski nie ulegnie zmianie.

Jednocześnie 62 proc. Polaków uważa, że ogólna sytuacja w kraju jest zła. To aż o sześć punktów procentowych więcej niż w październiku. Pozytywnie sytuację w kraju ocenia tylko 23 proc. Polaków, czyli o 5 proc. mniej niż miesiąc wcześniej. Przewaga ocen krytycznych ogólnej sytuacji w Polsce utrzymuje się od września 2020 r. Ponadto już co drugi dorosły Polak uważa, że ogólna sytuacja kraju ulegnie pogorszeniu i są to najgorsze prognozy od października 2020 r.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułRóżnorodność kapitalizmu, czyli o jaki system kto walczy
Następny artykułUOKiK bierze się za influencerów