fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaKrajJak zarabiać miliardy na obsłudze procesów wizowych?

Jak zarabiać miliardy na obsłudze procesów wizowych?

Założona w Indiach firma VFS Global zapewnia wsparcie dla państw całego świata w usługach informatycznych pomagających w obsłudze wniosków wizowych.

O VFS Global (Visa Facilitation Services Global) stało się głośno w Polsce z powodu współpracy tej firmy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na polu obsługi procesów konsularnych. Polskie służby aktualnie prowadzą dochodzenie sprawdzające, czy miały miejsce nieprawidłowości w procesie przyznawania polskich wiz obywatelom innych państw.

Co robią, a czego nie robią

VFS Global podkreśla, że nie ogrywa żadnej roli w procesie decyzyjnym dotyczącym przyznawania wiz, ani nie poszukuje osób zainteresowanych możliwością uzyskania pozwolenia na wjazd do danego kraju. Firma deklaruje, iż nie posiada wiedzy o międzynarodowych śledztwach, które miałyby dotyczyć prowadzonej przez nią działalności.

Na wizach można zarobić

Firma VFS Global powstała w 2001 roku w Bombaju. Obecnie przedsiębiorstwo ma swoje siedziby w Dubaju i Zurychu.

Firma świadczy swoje usługi na zlecenie 70 państw (w tym dla USA, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii i wielu członków Unii Europejskiej) w 147 krajach całego świata, gdzie posiada 3332 centra składania wniosków. Pracownicy VFS zbierają i weryfikują przygotowane przez wnioskodawcę dokumenty danego państwa niezbędne do wydania wizy. Przedsiębiorstwo w swojej działalności wykorzystuje system informatyczny, pozwalający na automatyzację wielu administracyjnych procesów.

Według serwisu growjo.com VFS Global zatrudnia prawie 7 tysięcy pracowników, a jej roczne przychody sięgają 1,7 mld dolarów.

rp.pl, vfsglobal.com, schengenvisum.info, growjo.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polscy artyści wygrali z Sony

Polski sąd nakazał japońskiej firmie Sony zapłacić ponad pół miliona złotych z tytułu opłaty reprograficznej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rolnicy apelują o pilne wsparcie

Producenci kukurydzy apelują do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne uruchomienie wsparcia, aby zrekompensować im niskie ceny tego zboża na rynku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA