fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKrajJak zarabiać miliardy na obsłudze procesów wizowych?

Jak zarabiać miliardy na obsłudze procesów wizowych?

Założona w Indiach firma VFS Global zapewnia wsparcie dla państw całego świata w usługach informatycznych pomagających w obsłudze wniosków wizowych.

O VFS Global (Visa Facilitation Services Global) stało się głośno w Polsce z powodu współpracy tej firmy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na polu obsługi procesów konsularnych. Polskie służby aktualnie prowadzą dochodzenie sprawdzające, czy miały miejsce nieprawidłowości w procesie przyznawania polskich wiz obywatelom innych państw.

Co robią, a czego nie robią

VFS Global podkreśla, że nie ogrywa żadnej roli w procesie decyzyjnym dotyczącym przyznawania wiz, ani nie poszukuje osób zainteresowanych możliwością uzyskania pozwolenia na wjazd do danego kraju. Firma deklaruje, iż nie posiada wiedzy o międzynarodowych śledztwach, które miałyby dotyczyć prowadzonej przez nią działalności.

Na wizach można zarobić

Firma VFS Global powstała w 2001 roku w Bombaju. Obecnie przedsiębiorstwo ma swoje siedziby w Dubaju i Zurychu.

Firma świadczy swoje usługi na zlecenie 70 państw (w tym dla USA, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii i wielu członków Unii Europejskiej) w 147 krajach całego świata, gdzie posiada 3332 centra składania wniosków. Pracownicy VFS zbierają i weryfikują przygotowane przez wnioskodawcę dokumenty danego państwa niezbędne do wydania wizy. Przedsiębiorstwo w swojej działalności wykorzystuje system informatyczny, pozwalający na automatyzację wielu administracyjnych procesów.

Według serwisu growjo.com VFS Global zatrudnia prawie 7 tysięcy pracowników, a jej roczne przychody sięgają 1,7 mld dolarów.

rp.pl, vfsglobal.com, schengenvisum.info, growjo.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA