fbpx
środa, 13 listopada, 2024
Strona głównaKrajJak zarabiać miliardy na obsłudze procesów wizowych?

Jak zarabiać miliardy na obsłudze procesów wizowych?

Założona w Indiach firma VFS Global zapewnia wsparcie dla państw całego świata w usługach informatycznych pomagających w obsłudze wniosków wizowych.

O VFS Global (Visa Facilitation Services Global) stało się głośno w Polsce z powodu współpracy tej firmy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na polu obsługi procesów konsularnych. Polskie służby aktualnie prowadzą dochodzenie sprawdzające, czy miały miejsce nieprawidłowości w procesie przyznawania polskich wiz obywatelom innych państw.

Co robią, a czego nie robią

VFS Global podkreśla, że nie ogrywa żadnej roli w procesie decyzyjnym dotyczącym przyznawania wiz, ani nie poszukuje osób zainteresowanych możliwością uzyskania pozwolenia na wjazd do danego kraju. Firma deklaruje, iż nie posiada wiedzy o międzynarodowych śledztwach, które miałyby dotyczyć prowadzonej przez nią działalności.

Na wizach można zarobić

Firma VFS Global powstała w 2001 roku w Bombaju. Obecnie przedsiębiorstwo ma swoje siedziby w Dubaju i Zurychu.

Firma świadczy swoje usługi na zlecenie 70 państw (w tym dla USA, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii i wielu członków Unii Europejskiej) w 147 krajach całego świata, gdzie posiada 3332 centra składania wniosków. Pracownicy VFS zbierają i weryfikują przygotowane przez wnioskodawcę dokumenty danego państwa niezbędne do wydania wizy. Przedsiębiorstwo w swojej działalności wykorzystuje system informatyczny, pozwalający na automatyzację wielu administracyjnych procesów.

Według serwisu growjo.com VFS Global zatrudnia prawie 7 tysięcy pracowników, a jej roczne przychody sięgają 1,7 mld dolarów.

rp.pl, vfsglobal.com, schengenvisum.info, growjo.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Żądamy przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej! – kampania byłego rzecznika MŚP

Wzywam wszystkich do jak najszybszego podpisania petycji, w której zwracamy się do premiera i polityków rządzącej koalicji o przywrócenie składki zdrowotnej sprzed Polskiego Ładu – mówi Adam Abramowicz. Były rzecznik małych i średnich przedsiębiorców wystartował z ogólnopolską kampanią przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA