fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumJaką pomoc firmom i pracownikom oferuje amerykański rząd?

Jaką pomoc firmom i pracownikom oferuje amerykański rząd?

Administracja Donalda Trumpa zapowiedziała, że w piątek rozpocznie wypłacanie pożyczek właścicielom firm i freelancerom w ramach programu ochrony wypłat, który jest częścią pakietu pomocowego podpisanego w zeszłym tygodniu. Jest to pakiet o wartości 2 bilionów dolarów, który dla wielu firm może być najszybszym sposobem na odbudowanie siły napędowej.

Program może mieć kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarki: małe firmy zatrudniają około połowy pracowników w sektorze prywatnym. Według niektórych szacunków, do końca kwietnia aż 20 milionów ludzi straci pracę.

Czy pożyczki są darmowe?
Mogą być, jeśli będą wykorzystane do zatrzymywania lub zatrudniania pracowników. Począwszy od piątku, Small Business Administration gwarantuje 349 miliardów dolarów pożyczek w ramach pakietu ratunkowego. Firma zatrudniająca do 500 pracowników, w tym właściciele pracujący solo i osoby wykonujące wolny zawód, mogą pożyczyć do 10 milionów USD. Spłata tego kredytu ma odbyć się w ciągu dwóch lat według rocznej stopy 0,5%. Pieniądze wykorzystane na wypłaty wynagrodzeń można będzie umorzyć, a część pieniędzy na czynsz, odsetki od kredytu hipotecznego i/lub usługi komunalne będzie można przynajmniej częściowo umorzyć. Płatności są odraczane na sześć miesięcy.
Z technicznego punktu widzenia każdy pracodawca może uzyskać pełną kwotę pożyczki. Natomiast jeśli zmniejszy liczbę miejsc pracy – powiedzmy, że ma 10 pracowników, zwolni ich, a następnie zatrudni tylko pięciu – kwota umorzenia pożyczki zostanie zmniejszona i będzie musiał ją spłacić.

Amerykański rząd przypuszcza, że wielu właścicieli skorzysta z pożyczek, dlatego przewiduje, że nie więcej niż 25% umorzonej kwoty może dotyczyć rzeczy innych niż płace – czynsz, odsetki od kredytu hipotecznego i narzędzia. Jest więc duża szansa, że ​​pożyczkobiorców czeka spłata środków pieniężnych.

Rezerwa Federalna pracuje nad programem udzielania pożyczek bezpośrednio małym firmom. Szczegóły nie zostały jeszcze ogłoszone.

Na pożyczki lub dotacje dla małych firm mogą liczyć też poszczególne stany i miasta mogą liczyć. A ci, którzy nie ogłosili jeszcze żadnych programów, mogą je w dalszym ciągu zgłaszać.

Czy samozatrudnieni mogą skorzystać z zasiłków dla bezrobotnych oraz kredytów?
Tak. Pakiet ratunkowy przewiduje świadczenia zarówno dla bezrobotnych, jak i dla freelancerów, a także niezależnych kontrahentów, którzy nie kwalifikowali się do takiej pomocy w przeszłości. Tak więc miliony ludzi, w tym fotografowie, graficy i pisarze, którzy stracili swoje źródła dochodu, mogą otrzymać zasiłek dla bezrobotnych. Są także uprawnieni do pożyczek na wypłaty.

Internetowi pożyczkodawcy obiecują szybkie pieniądze – niektórzy zamieniają pożyczki tego samego dnia. W wielu przypadkach pieniądze mają wysokie oprocentowanie i/lub duże okresy płatności. I w przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, wielkość płatności może być nieprzewidywalna – na przykład firmy takie jak PayPal będą pobierać procent z przychodów, które trafiają na konto kredytobiorcy.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA