fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaInnowacjeJakich kandydatów do pracy szuka Google? Nawet bez dyplomu i bez doświadczenia!

Jakich kandydatów do pracy szuka Google? Nawet bez dyplomu i bez doświadczenia!

Chociaż Google jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców na świecie, to niekoniecznie szuka kandydatów z bogatym doświadczeniem i dyplomami prestiżowych uczelni.

W świecie amerykańskich technologii znana jest metoda rekrutacji poprzez „test na dwie ręce” propagowana przez Elona Muska. Polega ona na ocenie kandydatów na podstawie ich doświadczenia i praktycznego testu umiejętności.

Google idzie jeszcze dalej i często pomija kwestie doświadczenia. Jest to szczególnie istotne w innowacyjnych zespołach, których celem jest wypracowanie unikatowych procesów  różniących się od praktyki rynkowej i działań konkurencji. Brak doświadczenia sprawdza się często u pracowników zajmujących się sprzedażą. Świeże podejście jest nieraz o wiele bardziej cenne niż kilkunastoletni staż z podobnym zakresem obowiązków.

Alphabet (koncern, do którego należy Google) ma o tyle ułatwione zadanie w rekrutacji interesujących osób, że wielu z potencjalnych kandydatów kończy przygotowany przez firmę kurs Google Project Management Certificate. Pozwala on na poznanie podstaw zarządzania projektami i zdobycie umiejętności przygotowujących do pracy w tym segmencie.

Dzięki temu Google ma dostęp do ludzi, którzy mają kompetencje i umiejętności wpisujące się w potrzeby organizacji. Ocenia on jakość pracy, procesy myślowe, styl przywództwa i ich umiejętności komunikacyjne.

inc.com, fastcompany.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA