fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatJakobinizm europejskiej lewicy

Jakobinizm europejskiej lewicy

Żarty w złym guście oraz te makabryczne z udziałem premierów nie są nowością ani też ideą „niedemokratycznej” prawicy, jak sugeruje lewica. W 2015 r. przywódcy i działacze PSOE uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Socjalistyczną młodzieżówkę w Alicante, w którym zgilotynowano Mariano Rajoya. Potem wszyscy pozowali uśmiechnięci do zdjęć z odciętą „głową” ówczesnego premiera.

Rząd i PSOE zareagowały z przesadą, grożąc Partido Popular, że wniesie skargę do sądu w związku z rozpowszechnianiem na Twitterze, na początku 2019 r., humorystycznego filmu, wyrażającego życzenie, by Sanchez odszedł, podobnie jak odeszły inne ulubione postaci chłopca piszącego list.

To powtarzające się co roku wydarzenia, w których tylko zmienia się nazwisko poszkodowanego polityka. Tak więc w latach rządów Rajoya podobny materiał opublikowano również w mediach społecznościowych.

Ale makabryczne żarty nie są niczym nowym. Jak pisało ABC w 2016 r., sama organizacja młodzieżowa PSOE opublikowała na swoich portalach społecznościowych zdjęcie, na którym pokazała liderów młodzieżówki w towarzystwie m.in. burmistrza gminy Alicante Rafala Manuela Pinedy i kandydatki do Senatu Nory Taj. Zdjęcie ukazuje kilku radnych PSOE w miejscowości Los Montesinos z odciętą głową Rajoya.

Źródło: abc.es

INNE Z TEJ KATEGORII

Amerykańsko-chińska odwilż. Na jak długo?

Przywódcy USA i Chin spotkali się w San Francisco, by rozmawiać o sytuacji międzynarodowej. Oba kraje borykają się z własnymi problemami w czasie, gdy w świecie przybywa punktów zapalnych. Dlatego dochodzi do chwilowego złagodzenia relacji amerykańsko-chińskich.
6 MIN CZYTANIA

Zmarł Henry Kissinger – ikona amerykańskiego realizmu

Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger zmarł w wieku 100 lat w swoim domu w Connecticut. Był głównym amerykańskim dyplomatą i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego za rządów Nixona i Forda. Realizował politykę odprężenia, która odmroziła stosunki ze Związkiem Radzieckim i Chinami.
2 MIN CZYTANIA

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.
8 MIN CZYTANIA

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.