Żarty w złym guście oraz te makabryczne z udziałem premierów nie są nowością ani też ideą „niedemokratycznej” prawicy, jak sugeruje lewica. W 2015 r. przywódcy i działacze PSOE uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Socjalistyczną młodzieżówkę w Alicante, w którym zgilotynowano Mariano Rajoya. Potem wszyscy pozowali uśmiechnięci do zdjęć z odciętą „głową” ówczesnego premiera.

Rząd i PSOE zareagowały z przesadą, grożąc Partido Popular, że wniesie skargę do sądu w związku z rozpowszechnianiem na Twitterze, na początku 2019 r., humorystycznego filmu, wyrażającego życzenie, by Sanchez odszedł, podobnie jak odeszły inne ulubione postaci chłopca piszącego list.

To powtarzające się co roku wydarzenia, w których tylko zmienia się nazwisko poszkodowanego polityka. Tak więc w latach rządów Rajoya podobny materiał opublikowano również w mediach społecznościowych.

Ale makabryczne żarty nie są niczym nowym. Jak pisało ABC w 2016 r., sama organizacja młodzieżowa PSOE opublikowała na swoich portalach społecznościowych zdjęcie, na którym pokazała liderów młodzieżówki w towarzystwie m.in. burmistrza gminy Alicante Rafala Manuela Pinedy i kandydatki do Senatu Nory Taj. Zdjęcie ukazuje kilku radnych PSOE w miejscowości Los Montesinos z odciętą głową Rajoya.

Źródło: abc.es

Poprzedni artykułProsić o wybaczenie za to, kim się jest? To się nazywa komunistyczna samokrytyka
Następny artykułAmeryka potrzebuje nowej wielkiej strategii na rzecz Azji