fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumJerzy Kwieciński oficjalnie prezesem PGNiG

Jerzy Kwieciński oficjalnie prezesem PGNiG

Już pod koniec listopada Radio RMF FM donosiło o zmianie na stanowisku prezesa spółki PGNiG. Na początku grudnia natomiast ogłoszony został konkurs na prezesa i wiceprezesów zarządu koncernu. Wówczas RMF FM informowało, że w konkursie wziął udział Jerzy Kwieciński i że jest niemal pewne, że to jemu przypadnie to stanowisko. Były minister nie chciał wówczas komentować tych doniesień.

9 stycznia 2020 r. spółka wydała komunikat, że jej prezesem został właśnie Jerzy Kwieciński. Kadencja nowego zarządu będzie trwała od 1 stycznia 2020 r. do 1 stycznia 2023 r. Do zarządu wejdą Jarosław Wróbel, Przemysław Wacławski, Arkadiusz Sekściński oraz Robert Perkowski.

Jerzy Kwieciński od listopada 2015 r. pełnił rolę sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. 9 stycznia 2018 roku został ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie premiera Morawieckiego. We wrześniu 2019 roku został ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Na tym stanowisku zastąpił dotychczasowego ministra finansów Mariana Banasia, któremu przypadła rola prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

JS/Business Insider

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA