fbpx
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesJesteś eksporterem? Wsparcie już czeka

Jesteś eksporterem? Wsparcie już czeka

Startuje nabór na rządowe wsparcie dla przedsiębiorców, którzy chcą promować eksport swoich produktów na światowe rynki.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że od środy 20 grudnia polscy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie promocji swoich działań eksportowych na światowych rynkach w 2024 r. Z ewentualnej pomocy mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy oraz małe i średnie firmy.

Rząd zaplanował na tę edycję programu pulę wsparcia w wysokości 4,5 mln złotych, a dofinansowanie będzie udzielane przedsiębiorcom w formie dotacji i w formule pomocy publicznej de minimis. Pieniądze mają pomóc przedsiębiorcom w działaniach eksportowych oraz wzmocnić konkurencyjność polskiego biznesu.

Nasycenie rynków w każdej niemal branży sprawia, że nawet najlepsze jakościowo towary i usługi mogą w dzisiejszych czasach pozostać niezauważone, a informacja o nich może nie dotrzeć do potencjalnych klientów. Dlatego tak ważne jest systematyczne budowanie wizerunku marek i umiejętna promocja konkretnych ofert. Duże firmy mają do tego odpowiednie środki, dlatego nasze wsparcie kierujemy do mniejszych przedsiębiorców

– powiedział minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman.

MRiT sprecyzowało, że promocja polskich przedsiębiorców na świecie ma się odbywać przez dofinansowanie ich wydatków poniesionych na realizację branżowych przedsięwzięć promocyjnych wspierających eksport, organizację przedsięwzięć promocyjnych wspierających eksport oraz realizację przedsięwzięć wydawniczych wspierających eksport. Poza tym pieniądze będzie można wykorzystać na uzyskanie certyfikatu wyrobu, wymaganego w obrocie towarami na rynkach poza Unią Europejską.

Źródło: MRiT
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA