fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaInnowacjeJuż niedługo każdy będzie miał tłumacza w… uchu!

Już niedługo każdy będzie miał tłumacza w… uchu!

Samsung zapowiedział, że kolejna generacja słuchawek bezprzewodowych tej marki będzie wyposażona w funkcję tłumaczenia na żywo rozmów.

Nowa generacja słuchawek Galaxy Buds 3 Pro firmy Samsung da możliwość skorzystania ze sztucznej inteligencji przy tłumaczeniu rozmów. Nowatorską funkcję będzie można wykorzystać zarówno podczas konwersacji telefonicznych, jak i spotkań na żywo. Słuchawki mają pojawić się na rynku w drugiej połowie przyszłego roku. Istotą produktu Samsunga będzie wbudowanie funkcji sztucznej inteligencji w samo urządzenie, które da możliwość korzystania z niej nawet bez posiadania połączenia z internetem. 

Południowokoreański producent elektroniki zamierza funkcje oparte o AI szeroko wdrażać do swoich kolejnych produktów. Na początku przyszłego roku ma mieć miejsce premiera nowego smartfona z popularnej serii Galaxy S24. Samo urządzenie będzie wyposażone w moduł sztucznej inteligencji, który udostępni użytkownikom wiele nowych funkcji związanych też m.in. z tłumaczeniem połączeń głosowych. 

Samsung w 2022 roku pozostawał największym na świecie producentem smartfonów. 22 proc. (czyli prawie 280 milionów) kupowanych na całym globie nowych urządzeń tego typu zostało wyprodukowane przez to przedsiębiorstwo. 

m.mk.co.kr, canalys.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA