fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumJuż wiecie, jak wyglądać ma Nowy Zielony Ład? Amerykańska lewica „zachwycona” skutkami...

Już wiecie, jak wyglądać ma Nowy Zielony Ład? Amerykańska lewica „zachwycona” skutkami pandemii

Kiedy skrajnie lewicowa reprezentantka Partii Demokratycznej Alexandria Ocasio-Cortez po raz pierwszy opublikowała swój „Nowy Zielony Ład”, wyglądało to na nierealną wizję społeczeństwa, a nie na konkretną propozycję polityczną. Roiło się tam od absurdów, z zakazem latania samolotami oraz zakazem używania paliw kopalnych włącznie. Pomysł został wyśmiany w amerykańskim Kongresie, również przez część partyjnych kolegów Ocasio-Cortez.

Teraz, dzięki pandemii, jesteśmy w stanie ocenić, jak wyglądałaby rewolucja „nowego zielonego ładu”. To jak powtarzanie tego globalnego stanu pandemii i załamania gospodarczego non stop.

Tzw. działacze na rzecz ochrony środowiska twierdzą, że plusem blokady jest to, iż w tym roku emisje węgla spadną o prawie 6% na całym świecie ze względu na ograniczenie podróży i emisji przemysłowych. Ale ludzie tacy jak Ocasio-Cortez domagają się tego poziomu redukcji każdego roku. Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska idzie jeszcze dalej, domagając się spadku emisji o 7,6% rocznie.

Tak właśnie wyglądają „szybkie, dalekosiężne i bezprecedensowe zmiany we wszystkich aspektach społecznych” – napisał na Twitterze „wybitny” działacz klimatyczny Eric Holthaus. „Róbmy to! To jest możliwe! To jest sedno Zielonego Nowego Ładu” – kontynuował.

Ocasio-Cortez wskazuje na spadające ceny ropy jako dar dla zielonej energii. A jej koledzy, socjalistyczni zieloni przyznają, że dzięki załamaniu i zamknięciu gospodarki możliwa jest wreszcie realizacja ich programu klimatycznego. Przerażające!

DL/ Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA