fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaPodatkiKanada opodatkuje niezaszczepionych na COVID-19

Kanada opodatkuje niezaszczepionych na COVID-19

Kanadyjska prowincja Quebec zapowiedziała wprowadzenie opłat od osób, które nie zaszczepią się na koronawirusa.

Obecnie niecałe 13 proc. mieszkańców tego regionu nie przyjęło szczepionki. Stanowią oni jednak jedną trzecią wszystkich chorych na COVID-19, którzy trafiają do szpitali. Dlatego władze chcą nałożyć na nich opłaty. Jeszcze nie ustalono ich wysokości ale Francois Legault, szef rządu w Quebec zapewnia, że będą one „znaczne”.

Kilka dni wcześniej wprowadzono w tej prowincji obowiązek przedstawienia certyfikatu covidowego przez osoby, które chcą kupić alkohol lub legalne produkty z konopi indyjskich. Obowiązuje też trwająca między 22:00 a 05:00 godzina policyjna.

Inne kraje już wcześniej wprowadziły podobne covidowe „podatki”, np. od początku tego roku Grecy mający więcej niż 60 lat muszą zapłacić 100 euro za każdy miesiąc, w którym pozostają niezaszczepieni. Singapur natomiast zobowiązuje do płacenia z własnej kieszeni rachunki w szpitalach przez osoby chore na covid, które nie przyjęły wcześniej preparatu.

BBC

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

NIK: system elektronicznej egzekucji długów nie zadziałał

W ocenie NIK wprowadzenie obowiązku przekazywania w formie elektronicznej tytułów wykonawczych nie przyczyniło się w pełni do uproszczenia i usprawnienia procedur egzekucji administracyjnej. Zamiast usprawnienia zrobił się bałagan.
3 MIN CZYTANIA

Resort finansów pracuje nad dużą nowelą Ordynacji podatkowej

Zmiany w Ordynacji podatkowej będą największe od lat – zapowiada Ministerstwo Finansów. Na razie propozycje zmian znamy jedynie z wypowiedzi przedstawicieli resortu. Samego projektu jeszcze nie opublikowano.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA