fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatKanada wyemituje obligacje, aby zebrać fundusze na pomoc Ukrainie

Kanada wyemituje obligacje, aby zebrać fundusze na pomoc Ukrainie

Premier Kanady zapowiedział szereg działań swojego rządu, które mają na celu zwiększenie pomocy dla Ukrainy.

Justin Trudeau deklarację wsparcia dla Ukrainy wygłosił podczas Kongresu Ukraińsko-Kanadyjskiego, który odbył się w mieście Winnipeg, w prowincji Manitoba. Szef kanadyjskiego rządu oznajmił, że jego administracja wyemituje 5-letnie obligacje. Pozyskane z nich środki trafią na Ukrainę za pośrednictwem Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Będą przeznaczone na podstawowe potrzeby funkcjonowania państwa, jak np. na wypłatę emerytur. Do tej pory Ukraina dostała od Kanady 2 miliardy dolarów pomocy oraz m.in. wsparcie w postaci wozów pancernych.

Nie podano jeszcze wartości papierów, które zostaną wyemitowane. Będą je mogły kupić zarówno krajowe, jak i zagraniczne instytucje finansowe.

Ponadto Kanada wprowadziła sankcje na 35 kolejnych obywateli Rosji. Są to osoby związane z Gazpromem. W sumie od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę Ottawa nałożyła już ograniczenia na 1400 osób i podmiotów z Federacji Rosyjskiej.

Justin Trudeau zachęca też ukraińskich naukowców do przyjazdu do Kanady. Jego zdaniem, po zakończeniu wojny, będą stanowić nieocenioną pomoc w odbudowie swego kraju.

Od rozpoczęcia wojny do Kanady przybyło 105 tysięcy Ukraińców.

pm.gc.ca, tvnews.ca, cbc.ca

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA