fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaŚwiatKanada zakazała sprzedaży domów obcokrajowcom

Kanada zakazała sprzedaży domów obcokrajowcom

Władze Kanady wprowadziły zakaz nabywania nieruchomości przez obywateli innych państw.

Rząd zdecydował się na podjęcie tego kroku aby schłodzić rynek, na którym notowane są rekordowe ceny mieszkań i domów. Według minister finansów Chrysti Freeland są one efektem m.in. spekulacji.

Zakaz będzie obowiązywał przez dwa lata. Nie będzie jednak dotyczył ludzi posiadających stałą rezydencję w Kanadzie oraz studentów.

Dodatkowo wyższy niż dotychczas podatek zapłacą osoby, które sprzedadzą swój dom w najbliższym roku. Rząd przeznaczy też znaczne środki z budżetu na programy, które mają pomóc Kanadyjczykom w kupnie pierwszej nieruchomości. Dostępność mieszkań dla młodych osób była jednym z ważniejszych punktów zeszłorocznej kampanii wyborczej, po raz kolejny wygranej przez Liberalną Partię Kanady obecnego premiera, Justina Trudeau.

Ceny mieszkań wzrosły w Kanadzie o 20 procent przez ostatni rok.

Analitycy wskazują jednak, że w 2020 roku obcokrajowcy odpowiadali tylko za 1 procent zakupów na kanadyjskim rynku nieruchomości, więc zakaz może nie odnieść żadnego realnego skutku.

eu.usatoday.com, BBC

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Jeżeli Putin nie zostanie powstrzymany…”

Mija właśnie druga rocznica agresji Rosji na Ukrainę. „Jeżeli Władimir Putin nie zostanie powstrzymany, nie zatrzyma się na Ukrainie. Zaatakuje kolejny kraj” – podsumował sytuację prezydent Joe Biden.
3 MIN CZYTANIA

Ogromne koszty wychowania dziecka w Chinach

Chiny są jednym z najdroższych miejsc na świecie do wychowywania dzieci (ustępują jedynie Korei Południowej). Wyprzedzają pod tym względem Stany Zjednoczone i Japonię – poinformowali chińscy analitycy.
2 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA

Rosja wydała już na wojnę tyle, ile Polska wyda w tym roku na… wszystko!

Rosja wydała już na działania zbrojne na Ukrainie ponad 200 miliardów dolarów, a koszty poniesione przez całą gospodarkę tego kraju będą wielokrotnie wyższe.
< 1 MIN CZYTANIA