Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jarosław G., prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, został zatrzymany w miejscu pracy w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Zespół Prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie woj. świętokrzyskiego. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe. W ramach wsparcia w czynnościach uczestniczyli również funkcjonariusze z Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów.

Jarosław G. zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym. Sprawa ma charakter rozwojowy i CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Zespół Prasowy CBA nie podał, o jakie konkretnie działania korupcyjne jest podejrzewany prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Samorządowiec pełni funkcję prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego od 2014 r. Wcześniej uzyskał mandal poselski startując jako kandydat bezpartyjny z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu kieleckim. Po wyborze na urząd prezydenta miasta jego mandat poselski wygasł. Z kolei w 2018 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezydenta miasta (jako bezpartyjny z poparciem PO, Nowoczesnej, PSL i SLD), wygrywając wybory w pierwszej turze – informuje Wikipedia.

Poprzedni artykuł„Wszystko wszędzie naraz” i jego 7 statuetek
Następny artykułJaskółka zmian w podejściu do spółdzielczości?