Aż 62 proc. Polaków robiąc zakupy w sklepach stacjonarnych preferuje płatności elektroniczne.
„Głównym powodem wyboru gotówki jest brak możliwości płatności elektronicznej w sklepie lub punkcie usługowym. Takiej odpowiedzi udzieliło 23 proc. respondentów często płacących gotówką. Płatności elektroniczne dominują wśród Polaków jako preferowany sposób płatności zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i podczas zakupów w internecie” – napisano w komunikacie Grupy EVO Payments. „Podczas zakupów offline Polacy preferują korzystanie z elektronicznych form płatności. Z kolei w sytuacji dokonywania zakupów online, elektroniczne formy płatności wydają się naturalnym wyborem – jedynie 9 proc. Polaków podczas ostatniej tego typu transakcji zdecydowało się zapłacić gotówką” – dodano.
Warto zaznaczyć, że aż 57 proc. badanych korzysta z wirtualnych portfeli i aplikacji mobilnych do płatności. Takie wyniki oznaczają, że w porównaniu z innymi narodami objętymi badaniem, Polacy są bardziej nastawieni na płatności bezgotówkowe. Ponadto rzadziej od innych skarżymy się na brak takiej możliwości w sklepach.
Badanie wykazało, że Polacy chętniej kontaktują się ze swoim bankiem zdalnie niż bezpośrednio. Aż 75 proc. respondentów korzysta z bankowości internetowej przynajmniej 2-3 razy w miesiącu, a 68 proc. Polaków tak samo często korzysta z bankowości mobilnej.
ISBnews