Dwa dni przed rozpoczęciem XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 organizatorzy turnieju poinformowali, że zmienili swoje wcześniejsze deklaracje i jednak nie pozwolą na sprzedaż piwa podczas meczów.

Dotychczas władze Kataru utrzymywały, że kibice będą mogli kupić piwo na stadionach i w ich pobliżu na trzy godziny przed każdym meczem i godzinę po jego zakończeniu. Decyzja ta została jednak zmieniona przed samym startem turnieju. Co prawda piwo nadal będzie można kupić w pobliżu stadionów, ale tylko bezalkoholowe. Jego cena to 8,25 dolarów (37 złotych).

Trunek z alkoholem będzie dostępny w strefie kibica FIFA Fan Fest znajdującej się w centrum miasta Doha. Tam za półlitrowy kufel trzeba będzie zapłacić równowartość 14 dolarów (63 złote).

Decyzja władz Kataru może szczególnie dotknąć jednego z głównych sponsorów mundialu – firmę Budweiser. Skomentowała ona zakaz zdawkowym komunikatem, w którym nazwano  to rozstrzygnięcie „okolicznościami poza kontrolą” samego przedsiębiorstwa.

Umowa reklamowa między Budweiserem a FIFA opiewa na kwotę 75 milionów dolarów. Firma sponsoruje mistrzostwa świata w piłce nożnej od imprezy w Meksyku w 1986 roku.

Spożywanie alkoholu w Katarze w miejscach publicznych jest zakazane. Za złamanie tych przepisów grozi kara grzywny o równowartości 825 dolarów (3,7 tys. złotych). Trunki będą mogły nabyć – w hotelach, koncesjonowanych punktach lub w lokalach wyznaczonych sieci – osoby mające co najmniej 21 lat.

Reuter, livemint.com, football.london

Poprzedni artykułNie jest łatwo ustalić, jaki wpływ na ocieplenie ma człowiek
Następny artykułUnia Europejska wyda na administrację 9 razy więcej niż na bezpieczeństwo i obronność!