fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatKatar nie pozwoli pić piwa na stadionach. Co na to sponsorzy mistrzostw...

Katar nie pozwoli pić piwa na stadionach. Co na to sponsorzy mistrzostw świata?

Dwa dni przed rozpoczęciem XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 organizatorzy turnieju poinformowali, że zmienili swoje wcześniejsze deklaracje i jednak nie pozwolą na sprzedaż piwa podczas meczów.

Dotychczas władze Kataru utrzymywały, że kibice będą mogli kupić piwo na stadionach i w ich pobliżu na trzy godziny przed każdym meczem i godzinę po jego zakończeniu. Decyzja ta została jednak zmieniona przed samym startem turnieju. Co prawda piwo nadal będzie można kupić w pobliżu stadionów, ale tylko bezalkoholowe. Jego cena to 8,25 dolarów (37 złotych).

Trunek z alkoholem będzie dostępny w strefie kibica FIFA Fan Fest znajdującej się w centrum miasta Doha. Tam za półlitrowy kufel trzeba będzie zapłacić równowartość 14 dolarów (63 złote).

Decyzja władz Kataru może szczególnie dotknąć jednego z głównych sponsorów mundialu – firmę Budweiser. Skomentowała ona zakaz zdawkowym komunikatem, w którym nazwano  to rozstrzygnięcie „okolicznościami poza kontrolą” samego przedsiębiorstwa.

Umowa reklamowa między Budweiserem a FIFA opiewa na kwotę 75 milionów dolarów. Firma sponsoruje mistrzostwa świata w piłce nożnej od imprezy w Meksyku w 1986 roku.

Spożywanie alkoholu w Katarze w miejscach publicznych jest zakazane. Za złamanie tych przepisów grozi kara grzywny o równowartości 825 dolarów (3,7 tys. złotych). Trunki będą mogły nabyć – w hotelach, koncesjonowanych punktach lub w lokalach wyznaczonych sieci – osoby mające co najmniej 21 lat.

Reuter, livemint.com, football.london

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA