fbpx
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKatolicy wciąż prześladowani

Katolicy wciąż prześladowani

Dawniej do ataków na wyznawców Chrystusa dochodziło bowiem w określonych regionach lub krajach. W 2019 roku misjonarze ginęli niemalże na całym świecie.

Ginął nie tylko duchowni.. największy dramat w Nigerii

W Wigilię Bożego Narodzenia – Boko Haram zaatakowała wioskę niedaleko miasta Chibok w północno-wschodnim stanie Borno w Nigerii. W wyniku napaści życie straciło siedem osób. To właśnie w Chibok, Boko Haram w 2014 roku porwał 276 uczennic z czego 112 dziewcząt wciąż pozostaje w niewoli.

Z kolei w drugi dzień świąt Państwo Islamskie dokonało egzekucji 10 nigeryjskich chrześcijan. “Najbardziej przerażające jest to, że to nie byli duchowni, ale osoby świeckie. To co się stało jest tylko częścią wielkiego dramatu Kościoła w naszym kraju. Wzywam społeczność międzynarodową do wywierania nacisku na Nigerię w celu ochrony życia. Sprawy nie mogą trwać w ten sposób i sprawcy muszą zostać postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. Stany Zjednoczone i kraje europejskie powinny zapobiegać przemocy w Afryce, kontynencie, którego zasoby naturalne starają się wykorzystać (…) Chcą eksploatować ropę naftową i minerały, ale nie chcą chronić ludzi” – w takich słowach biskup nigeryjskiego miasta Sokoto (Matthew Kukah) skomentował dramatyczne wydarzenia z 26 grudnia. Ponadto biskup stwierdził, że spustoszenia islamistów w Afryce „są wynikiem wojen zainicjowanych przez narody zachodnie na Bliskim Wschodzie”.

W podobnym tonie do doniesień z Nigerii odniósł się Prałat Papieskiej Fundacji – Pomoc Kościołowi w Potrzebie – który zarzucił międzynarodowym przywódcom hipokryzję. Co prawda wyrażają oni swoje zaniepokojenie i ubolewanie nad sytuacją chrześcijan w Nigerii, ale nie podejmują żadnych starań aby poprawić ich los. Raz ginie 39 osób, raz 50, a my żyjemy dalej jakby to wszystko było normalne. – stwierdził.

Niestety nic nie wskazuje na to, aby “postępowa” Europa i Stany Zjednoczone wszczęły działania na rzecz pomocy naszym braciom w wierze. Zamiast tego instytucje europejskie wolą stwarzać sobie sztuczne problemy i troszczyć się o rzeczy mało istotne… a na pewno mniej istotne niż ludzkie życie

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Jak Europa walczy z kryzysem mieszkaniowym

Mieszkalnictwo stało się jednym z głównych wyzwań stojących przed Europą. Większość krajów doświadczyła w ostatnich latach eskalacji cen, która pozbawiła wielu obywateli dostępu do mieszkań.
4 MIN CZYTANIA

Unia wprowadza przepisy regulujące AI

W tym tygodniu Parlament Europejski zatwierdził akt regulujący przepisy o sztucznej inteligencji. Jest to pierwsza na świecie taka regulacja dotycząca AI, która wkrótce stanie się prawem w Europie.
4 MIN CZYTANIA

Recykling odpowiedzią na upadający przemysł wydobywczy?

Czy recykling starej elektroniki ograniczy problem niedoboru pierwiastków ziem rzadkich? Zdaniem Brukseli akt o surowcach krytycznych rozwiąże lata zaniedbań w europejskim sektorze wydobywczym.
4 MIN CZYTANIA