Służba informatyczna Komisji Europejskiej poprosiła wszystkich pracowników urzędu o odinstalowanie TikToka z ich urządzeń służbowych, a także osobistych korzystających z aplikacji korporacyjnych.

Prośba o odinstalowanie chińskiej aplikacji społecznościowej została przesłana e-mailem do urzędników Unii Europejskiej rano 23 lutego – informuje serwis EURACTIV.com.

„Aby chronić dane Komisji i zwiększyć jej cyberbezpieczeństwo, zarząd korporacyjny Komisji Europejskiej podjął decyzję o zawieszeniu aplikacji TikTok na urządzeniach korporacyjnych i urządzeniach osobistych, na których korzysta się ze zdalnych usług Komisji przeznaczonych na urządzenia mobilne” – czytamy w e-mailu, do którego dotarł EURACTIV.

Pracownicy zostali poproszeni o zrobienie tego jak najszybciej i nie później niż 15 marca. Dla tych, którzy nie dotrzymają wyznaczonego terminu, aplikacje korporacyjne, takie jak e-mail komisyjny i Skype Biznesowy, nie będą już dostępne. Zostało to uzasadnione obawami dotyczącymi ochrony danych w związku z aplikacją i ma na celu ochronę danych i systemów Komisji przed potencjalnymi zagrożeniami dla cyberbezpieczeństwa.

„Jesteśmy rozczarowani tą decyzją, którą uważamy za błędną i opartą na fundamentalnych nieporozumieniach. Skontaktowaliśmy się z Komisją, aby wyjaśnić sprawę i wyjaśnić, w jaki sposób chronimy dane 125 mln ludzi w całej Unii Europejskiej, którzy co miesiąc odwiedzają TikTok” – świadczył EURACTIV rzecznik TikTok.

Niedawno aplikacja TikTok została zakazana na urządzeniach rządowych w Stanach Zjednoczonych na poziomie stanowym i federalnym. Także holenderskim urzędnikom podobno odradzano korzystanie z chińskiej aplikacji. 

Poprzedni artykułNowy Jork – kryzys migracyjny, czy złe zarządzanie miastem?
Następny artykułGeneralnie system podatkowy na całym świecie jest dobry!