fbpx
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaKrajKGHM zarobi miliardy na sprzedaży miedzi do Chin

KGHM zarobi miliardy na sprzedaży miedzi do Chin

KGHM Polska Miedź S.A. przedłużył kontrakt ze swoimi chińskimi partnerami na dostawy miedzi, dzięki czemu firma zarobi w najbliższych latach co najmniej 2 miliardy złotych.

KGHM współpracuje z chińskimi firmami od 1998 roku. W roku 2010 polskie przedsiębiorstwo otworzyło swoje biuro w Szanghaju. Obecnie miedź jest jednym z głównych towarów eksportowanych z Polski do Państwa Środka. 

Polski miedziowy gigant zawarł umowę z chińską spółką China Minmetals. Zgodnie z nią w latach 2024-2028 KGHM sprzeda chińskiemu przedsiębiorstwu 250-600 tysięcy ton miedzi. Szczegóły dotyczące konkretnego wolumenu surowca będą precyzowane w kontraktach zawieranych na dany rok. W sumie polska spółka może zarobić na porozumieniu od 2 do 4,9 miliarda dolarów przez cały okres jego trwania. 

Przedmiotem transakcji są katody miedziane powstałe w hutach w Głogowie i Legnicy. Katoda jest formą miedzi o czystości przekraczającej 95 proc., która jest używana do produkcji prętów miedziowych. 

Podpisanie umowy na kolejne dostawy miedzi do Chin nie byłoby możliwe bez konsekwentnie realizowanej polityki sprzedaży, doskonałej jakości produktów oraz budowanych przez lata relacji handlowych z partnerami z Państwa Środka

– podsumował Mirosław Kidoń, wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych. 

media.kghm.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA