fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaKrajKiedy w końcu te wybory? Opozycja też już bierze pod uwagę 28...

Kiedy w końcu te wybory? Opozycja też już bierze pod uwagę 28 czerwca

Mało kto, nawet spośród obserwatorów publicznej dyskusji, wie, o co co chodzi z terminem wyborów oraz tłumaczeniami, dlaczego tak, dlaczego nie.

Otóż w Senacie dość krucha jest stabilizacja opozycji, ponieważ opozycja senacka musi się liczyć z kołem Niezależnych Senatorów. To po pierwsze. Po drugie i tak wszystkie poprawki Senatu do głosowań Sejm większością swoja odrzuci.

Raz jeszcze: ustawy z Sejmu poszły do Senatu. Senat opóźnia pracę nad nimi. Czy nawet w przyszłym tygodniu albo nawet później, da się dotrzymać 28 czerwca jako terminu głosowania? Tak. I to jest odpowiedź na dzisiaj, którą portal fpg24.pl otrzymał po spotkaniu głównych sił opozycji z kilku niezależnych źródeł. Co do tego terminu jest zgoda w siłach opozycji.

– Platforma wie, że nie jest w stanie sama nic zrobić. Po prostu. Po spotkaniach już wiadomo, że tylko 28 czerwca jest brany pod uwagę jako jedyny termin wyborów – usłyszeliśmy od polityków opozycji.

Platforma już wie, że PSL i Lewica skłaniają się ku temu terminowi.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pracujesz sezonowo? Tu zarobisz najwięcej

Wiosna i lato to okresy, w których praca sezonowa jest w Polsce najbardziej popularna. Najlepiej wtedy zarabiają... instruktorzy surfingu.
2 MIN CZYTANIA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

Pracodawcy chcą łatwiej zatrudniać cudzoziemców

Przedstawiciele pracodawców alarmują, że w najnowszej propozycji nowelizacji ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców pojawił się zapis, który może uniemożliwić zatrudnianie niektórych osób z zagranicy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA