fbpx
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaEkologiaNegocjacje klimatyczne są dla Bidena ważniejsze niż prawa człowieka

Negocjacje klimatyczne są dla Bidena ważniejsze niż prawa człowieka

Amerykańscy demokraci zablokowali w Kongresie poprawkę, która miała zakazać importu chińskich produktów powstałych w wyniku niewolniczej pracy.

Projekt przygotowany przez senatora Marco Rubio przewidywał blokadę możliwości sprowadzania z Chin towarów, które wyprodukowano w wyniku niewolniczej pracy Ujgurów. Cieszył się on poparciem obrońców praw człowieka. Ujgurowie są muzułmańską mniejszością prześladowaną w Państwie Środka przez m.in. przymusowe osadzanie w tzw. „obozach reedukacyjnych” znajdujących się głównie w prowincji Xinjiang. W tym regionie są produkowane znaczne ilości paneli słonecznych, w dużej części sprzedawanych do USA.

Ostatecznie ustawa została odrzucona przez demokratów pod naciskiem urzędników administracji prezydenta Joe Bidena. Władze obawiają się, że wprowadzenie ograniczeń na import produktów może negatywnie wpłynąć na negocjacje klimatyczne z Pekinem. Głównym lobbującym w tej kwestii miał być specjalny pełnomocnik prezydenta Stanów Zjednoczonych do spraw klimatu John Kerry.

freebeacon.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA

Ponowne nawadnianie torfowisk to realne zyski ekonomiczne

Znaczna większość mokradeł w Polsce i w Europie została już osuszona do różnych celów. Tymczasem osuszanie torfowisk i np. wprowadzanie tam lasu daje znacznie mniejsze zyski ekonomiczne niż ponowne ich nawadnianie. Zespół naukowców z udziałem Polaków wykazał, że w skali Litwy ponowne nawodnienie osuszonych leśnych torfowisk przyniosłoby zyski sięgające nawet 170 mln euro rocznie.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA