Magiczne 8 zł za litr paliwa zostało przekroczone – poinformował portal e-petrol.pl.

Pexels.com

W środę na niektórych stacjach za litr benzyny Pb98 trzeba było zapłacić już ponad 8 zł. Średnia cena tego paliwa wynosiła 8,02 zł, co oznacza, że tylko w ciągu tygodnia zwiększyła się aż o 16 gr na litrze. Z kolei o 22 gr podrożała cena benzyny 95-oktanowej, która wynosiła średnio 7,55 zł. Najmniej podrożał olej napędowy, bo zaledwie o 4 gr i teraz kosztuje średnio 7,13 zł za litr.

E-petrol.pl podkreślił, że trzeci tydzień z rzędu tanieje gaz, za którego kierowcy muszą płacić średnio 3,59 zł, czyli o 3 gr mniej niż tydzień temu.

Najtaniej za paliwo płaci się w Wielkopolsce, gdzie Pb95 można kupić za 7,49 zł, a Pb98 za 8 zł za litr. Tanio, jak na obecne warunki, jest też na Lubelszczyźnie, gdzie Pb98 też kosztuje 8 zł, ale i najtańszy jest tam autogaz – w cenie 3,49 zł. Najdroższa benzyna z kolei jest na Podkarpaciu i Opolszczyźnie, a diesel w województwach: dolnośląskim, małopolskim i zachodniopomorskim. Autogaz natomiast najdroższy jest na Dolnym Śląsku (3,7 zł).

Z danych e-petrol.pl wynika, że jeszcze 12 maja średnia cena Pb95 wynosiła w Polsce 6,39 zł za litr (o niemal 1,2 zł mniej niż dziś), a oleju napędowego 6,58 zł (ok. 55 gr taniej niż dziś). Jak będzie za miesiąc?

Poprzedni artykułIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
Następny artykułOto największa bariera dla biznesu