Ministerstwo Finansów będzie pracowało nad zmianami w Polskim Ładzie, które zakładają m.in. modyfikację zasad ustalania dochodu przez przedsiębiorców dla celów składki zdrowotnej. Projekt nowelizacji ma być gotowy do końca marca.

podmioty powiązane uproszczenia polski ład - grafika wpisu

Poza tym, projekt zmian dotyczy zwiększenia wsparcia dla rodzin z dziećmi w zakresie podatku PIT. Obie te propozycje realizują główne postulaty związane z modyfikacjami wynikającymi z Polskiego Ładu.

Projektowana ustawa wprowadza rozwiązania korzystne dla niepełnych rodzin, a także łagodzi mechanizm stosowania kwoty wolnej w trakcie roku, w tym w zakresie działalności wykonywanej osobiście, np. przez osoby wykonujące osobiście działalność, w tym menedżerów, członków zarządu. Poszerzyć ma się też katalog podatników, dla których Polski Ład będzie neutralny oraz zmienią się zasady ustalania dochodu dla celów wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne w działalności pozarolniczej, w tym przez uwzględnienie tzw. różnic remanentowych.

„Wreszcie projektowana ustawa ma umożliwić przesunięcie terminu wejścia w życie regulacji w zakresie prowadzenia ewidencji podatkowych przy użyciu programów komputerowych i ich przesyłania do urzędu skarbowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej” – wyjaśniła Polska Agencja Prasowa.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułWielka inwestycja z Azji we Wronkach
Następny artykułFacebook z mniejszą liczbą użytkowników, rekordowy spadek akcji