W Stalowej Woli powstanie fabryka folii miedzianej koreańskiego koncernu SK i SK Nexilis.

ssarwas/Pixabay

W miniony piątek (8 lipca) w Kancelarii Premiera Rady Ministrów odbyło się spotkanie między premierem Mateuszem Morawieckim a prezesem SK Woncheolem Parkiem oraz prezesem SK Nexilis Jaehongiem Yi.

„To strumień nowego kapitału, nowe miejsca pracy i nowe inwestycje wokół fabryki” – podkreśla KPRM.

Wartość koreańskiej inwestycji w Stalowej Woli wyniesie aż 3 mld zł, a docelowo sięgnie nawet 10 mld zł. Fabryka ma zacząć produkcję w drugiej połowie 2024 r., a bezpośrednio będzie w niej pracować ponad 500 osób. Pośrednio powstanie fabryki stworzy kilka tysięcy miejsc pracy. Koreańczycy chcą też współpracować ze szkołami, aby kształcić osoby z odpowiednimi do pracy kwalifikacjami.

W czwartek (7 lipca) w Stalowej Woli odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod koreańską fabrykę. Brał w niej udział minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który stwierdził, że jest to bardzo ważna inwestycja zarówno dla miasta, jak i całego regionu. Minister Sasin powiedział, że fabryka w Stalowej Woli będzie największym tego typu obiektem na świecie, a produkowana w niej folia będzie trafiała do odbiorców w całej Europie.

Folia produkowana w fabryce SK w Stalowej Woli będzie wykorzystywana w bateriach samochodów elektrycznych.

Poprzedni artykułNastępny sektor tonie w długach – to branża fitness
Następny artykułPaństwo będzie pomagać osobom zagrożonym wykluczeniem