Cersanit S.A. poinformował, że prowadzi negocjacje na temat sprzedaży swoich wszystkich aktywów w Federacji Rosyjskiej. Polski producent ceramiki sanitarnej jest obecny w Rosji już od 1998 r.

Pexels.com

W oficjalnym komunikacie spółki napisano, że podjęte kroki to wyraz wsparcia dla Ukrainy, borykającej się z „niewyobrażalnym dramatem”, którego nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Cersanit podkreślił, że w zaistniałej sytuacji sprzedaż aktywów w Rosji to „jedyny kategoryczny i ostateczny krok”, który pozwoli, aby spółka nie była posądzana o jakiekolwiek zaangażowanie w konflikt lub nawet jego pośrednie wspieranie.

„Chcielibyśmy podkreślić, że już 24 lutego br. podjęliśmy i realizujemy decyzję o wstrzymaniu wszystkich inwestycji w naszych rosyjskich zakładach, tych planowanych i już realizowanych. Łączna wartość tych inwestycji wynosiła 83 mln EUR” – wskazano w komunikacie prasowym.

Według informacji przekazanych przez Cersanit negocjacje sprzedaży prowadzone są z inwestorami z Chin, Turcji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a mowa głównie o trzech dużych zakładach produkcyjnych we Frianowie, Kuczino oraz Syzraniu.

Cersanit wyjaśnił, że informacje o sprzedaży aktywów podano z opóźnieniem, bo głównym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom na Ukrainie, ale także tym pracującym w Rosji.

Poprzedni artykułKonfederacja ma plan na suwerenność energetyczną
Następny artykuł„Putinflacja” to realne zjawisko?