fbpx
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaArchiwumKolejny Windows traci wsparcie. Korzystasz z bankowości elektronicznej? Uważaj!

Kolejny Windows traci wsparcie. Korzystasz z bankowości elektronicznej? Uważaj!

Windows 7 na rynku dostępny jest od 2009 roku. W ciągu dekady doczekał się dwóch następców – Windowsa 8 i Windowsa 10. 14 stycznia "Siódemka" przestała otrzymywać aktualizacje i łatki, które potrzebne są do bezpiecznego użytkowania komputera podłączonego do sieci. W związku z tym dalsze korzystanie z komputera z Windowsem 7 niesie ryzyko, o którym ostrzega m.in. Microsoft.

Również banki przestrzegają przed wykorzystywaniem w celu logowania do bankowości internetowej komputerów z przestarzałym systemem operacyjnym. Pamiętać należy, że to na kliencie spoczywa w dużej mierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo transakcji realizowanych drogą internetową. Mimo, iż banki zobowiązane są do zwracania klientom pieniędzy w razie nieautoryzowanych transakcji, pamiętać należy o sytuacjach, w których odpowiedzialność przechodzi na klienta. Do tej kwestii odnosi się art. 46 ust. 3 ustawy o usługach płatniczych, który brzmi:

"Płatnik odpowiada za nieautoryzowane transakcje płatnicze w pełnej wysokości, jeżeli doprowadził do nich umyślnie albo w wyniku umyślnego lub będącego skutkiem rażącego niedbalstwa naruszenia co najmniej jednego z obowiązków, o których mowa wart. 42 obowiązki użytkownika instrumentu płatniczego."

Korzystanie z nieaktualnego systemu może zatem mieć dla klienta banku poważne konsekwencje. A zwrócić trzeba uwagę, że nadal ponad 27 proc. użytkowników w Polsce korzysta z Windowsa 7 (dane agencji Statcounter).

By zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa, korzystać należy z aktualnych, wspieranych technicznie systemów operacyjnych.

JS/Business Insider

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA