fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaZdrowieKonfederacja apeluje o dymisję reszty Rady Medycznej

Konfederacja apeluje o dymisję reszty Rady Medycznej

Konfederacja apeluje o natychmiastową dymisję pozostałych członków Rady Medycznej przy premierze.

Politycy Konfederacji wskazują na informacje na temat powiązań przedstawicieli Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, które dostarczają szczepionki przeciwko Covid-19. Ich zdaniem jest to jawny konflikt interesów i przypominają o swoim wniosku do ABW w tej sprawie.

W lutym 2021 r. w tygodniku „Sieci” Maciej Pawlicki opublikował artykuł o powiązaniach członków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, według którego 12 na 17 członków Rady Medycznej miało konflikt interesów.
– Tylko Konfederacja zwróciła na to uwagę i wezwała ABW o weryfikację – powiedział poseł Michał Urbaniak, apelując do  premiera Mateusza Morawieckiego o to, aby zdymisjonował resztę Rady Medycznej, bo „po co ma istnieć organ, po co mają pracować w nim ludzie, którzy nie mają zaufania społecznego i ośmieszają działania KPRM”.

Artykuł Pawlickiego dostarcza wielu informacji na temat powiązań członków Rady Medycznej z koncernami takimi jak Pfizer, Astra Zeneca czy Janssen. Większość z nich otrzymywała wynagrodzenia bądź granty od tych firm.

– W artykule z lutego 2021 r. w tygodniku „Sieci” wymieniono członków Rady Medycznej, którzy mieli powiązania z koncernami produkującymi szczepionki na C-19, są to m.in.: Krzysztof Simon, Andrzej Horban, Paweł Grzesiowski, Agnieszka Mastalerz-Migas, Jacek Wysocki, Miłosz Parczewski. (…) Można z tego wyciągnąć wnioski. Mamy nadzieję, że takie wnioski wyciągnie premier oraz że nasz wniosek do ABW z grudnia 2021 r. o weryfikację tych informacji zostanie rozpatrzony i sprawa będzie wyjaśniona – powiedział Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji.

„13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW… i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać – i tych, co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą?” – napisał z kolei poseł Janusz Korwin-Mikke.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Konfederacja przeciwko „traktatowi pandemicznemu” WHO

W ramach WHO dopinany jest tzw. traktat pandemiczny, który zdaniem Konfederacji w ogóle nie powinien być przez Polskę rozpatrywany. Tymczasem rząd próbuje nas w to wmanewrować.
2 MIN CZYTANIA

Zmodyfikowana genetycznie żywność dopuszczona w Wielkiej Brytanii

Brytyjscy rolnicy są zadowoleni, protesty natomiast podnieśli aktywiści ekologiczni. Szkoda tylko, że konsumentów nikt o zdanie nie zapytał.
2 MIN CZYTANIA

Nowa fala regulowania zawodów

Rząd przyjął projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych, regulujący warunki i zasady wykonywania 17 zawodów dotychczas nieuregulowanych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Na podniesieniu płacy minimalnej najwięcej zyska… państwo

Najwięcej na podniesieniu płacy minimalnej w przyszłym roku zyskają finanse państwa (22 proc.). Znacznie mniejszą podwyżkę dostanie pracownik (16 proc.). Wszystko to sfinansują przedsiębiorcy, którzy będą mieli wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obciążenia wynikające z podwyżki wzrosną im o 18 proc.
5 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko „traktatowi pandemicznemu” WHO

W ramach WHO dopinany jest tzw. traktat pandemiczny, który zdaniem Konfederacji w ogóle nie powinien być przez Polskę rozpatrywany. Tymczasem rząd próbuje nas w to wmanewrować.
2 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA