Konfederacja apeluje o natychmiastową dymisję pozostałych członków Rady Medycznej przy premierze.

Politycy Konfederacji wskazują na informacje na temat powiązań przedstawicieli Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, które dostarczają szczepionki przeciwko Covid-19. Ich zdaniem jest to jawny konflikt interesów i przypominają o swoim wniosku do ABW w tej sprawie.

W lutym 2021 r. w tygodniku „Sieci” Maciej Pawlicki opublikował artykuł o powiązaniach członków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, według którego 12 na 17 członków Rady Medycznej miało konflikt interesów.
– Tylko Konfederacja zwróciła na to uwagę i wezwała ABW o weryfikację – powiedział poseł Michał Urbaniak, apelując do  premiera Mateusza Morawieckiego o to, aby zdymisjonował resztę Rady Medycznej, bo „po co ma istnieć organ, po co mają pracować w nim ludzie, którzy nie mają zaufania społecznego i ośmieszają działania KPRM”.

Artykuł Pawlickiego dostarcza wielu informacji na temat powiązań członków Rady Medycznej z koncernami takimi jak Pfizer, Astra Zeneca czy Janssen. Większość z nich otrzymywała wynagrodzenia bądź granty od tych firm.

– W artykule z lutego 2021 r. w tygodniku „Sieci” wymieniono członków Rady Medycznej, którzy mieli powiązania z koncernami produkującymi szczepionki na C-19, są to m.in.: Krzysztof Simon, Andrzej Horban, Paweł Grzesiowski, Agnieszka Mastalerz-Migas, Jacek Wysocki, Miłosz Parczewski. (…) Można z tego wyciągnąć wnioski. Mamy nadzieję, że takie wnioski wyciągnie premier oraz że nasz wniosek do ABW z grudnia 2021 r. o weryfikację tych informacji zostanie rozpatrzony i sprawa będzie wyjaśniona – powiedział Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji.

„13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW… i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać – i tych, co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą?” – napisał z kolei poseł Janusz Korwin-Mikke.

Poprzedni artykułJMK Computerate – skalą działania w potencjalny kryzys [POLSKIE FIRMY RODZINNE]
Następny artykułEuropejski naród coraz bliżej