fbpx
piątek, 10 stycznia, 2025
Strona głównaZdrowieKonfederacja apeluje o dymisję reszty Rady Medycznej

Konfederacja apeluje o dymisję reszty Rady Medycznej

Konfederacja apeluje o natychmiastową dymisję pozostałych członków Rady Medycznej przy premierze.

Politycy Konfederacji wskazują na informacje na temat powiązań przedstawicieli Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, które dostarczają szczepionki przeciwko Covid-19. Ich zdaniem jest to jawny konflikt interesów i przypominają o swoim wniosku do ABW w tej sprawie.

W lutym 2021 r. w tygodniku „Sieci” Maciej Pawlicki opublikował artykuł o powiązaniach członków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, według którego 12 na 17 członków Rady Medycznej miało konflikt interesów.
– Tylko Konfederacja zwróciła na to uwagę i wezwała ABW o weryfikację – powiedział poseł Michał Urbaniak, apelując do  premiera Mateusza Morawieckiego o to, aby zdymisjonował resztę Rady Medycznej, bo „po co ma istnieć organ, po co mają pracować w nim ludzie, którzy nie mają zaufania społecznego i ośmieszają działania KPRM”.

Artykuł Pawlickiego dostarcza wielu informacji na temat powiązań członków Rady Medycznej z koncernami takimi jak Pfizer, Astra Zeneca czy Janssen. Większość z nich otrzymywała wynagrodzenia bądź granty od tych firm.

– W artykule z lutego 2021 r. w tygodniku „Sieci” wymieniono członków Rady Medycznej, którzy mieli powiązania z koncernami produkującymi szczepionki na C-19, są to m.in.: Krzysztof Simon, Andrzej Horban, Paweł Grzesiowski, Agnieszka Mastalerz-Migas, Jacek Wysocki, Miłosz Parczewski. (…) Można z tego wyciągnąć wnioski. Mamy nadzieję, że takie wnioski wyciągnie premier oraz że nasz wniosek do ABW z grudnia 2021 r. o weryfikację tych informacji zostanie rozpatrzony i sprawa będzie wyjaśniona – powiedział Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji.

„13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW… i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać – i tych, co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą?” – napisał z kolei poseł Janusz Korwin-Mikke.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA