fbpx
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowieKonfederacja apeluje o dymisję reszty Rady Medycznej

Konfederacja apeluje o dymisję reszty Rady Medycznej

Konfederacja apeluje o natychmiastową dymisję pozostałych członków Rady Medycznej przy premierze.

Politycy Konfederacji wskazują na informacje na temat powiązań przedstawicieli Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, które dostarczają szczepionki przeciwko Covid-19. Ich zdaniem jest to jawny konflikt interesów i przypominają o swoim wniosku do ABW w tej sprawie.

W lutym 2021 r. w tygodniku „Sieci” Maciej Pawlicki opublikował artykuł o powiązaniach członków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, według którego 12 na 17 członków Rady Medycznej miało konflikt interesów.
– Tylko Konfederacja zwróciła na to uwagę i wezwała ABW o weryfikację – powiedział poseł Michał Urbaniak, apelując do  premiera Mateusza Morawieckiego o to, aby zdymisjonował resztę Rady Medycznej, bo „po co ma istnieć organ, po co mają pracować w nim ludzie, którzy nie mają zaufania społecznego i ośmieszają działania KPRM”.

Artykuł Pawlickiego dostarcza wielu informacji na temat powiązań członków Rady Medycznej z koncernami takimi jak Pfizer, Astra Zeneca czy Janssen. Większość z nich otrzymywała wynagrodzenia bądź granty od tych firm.

– W artykule z lutego 2021 r. w tygodniku „Sieci” wymieniono członków Rady Medycznej, którzy mieli powiązania z koncernami produkującymi szczepionki na C-19, są to m.in.: Krzysztof Simon, Andrzej Horban, Paweł Grzesiowski, Agnieszka Mastalerz-Migas, Jacek Wysocki, Miłosz Parczewski. (…) Można z tego wyciągnąć wnioski. Mamy nadzieję, że takie wnioski wyciągnie premier oraz że nasz wniosek do ABW z grudnia 2021 r. o weryfikację tych informacji zostanie rozpatrzony i sprawa będzie wyjaśniona – powiedział Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji.

„13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW… i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać – i tych, co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą?” – napisał z kolei poseł Janusz Korwin-Mikke.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Etapy rozwoju Unii

Niektórzy zarzucają mi, że bez powodu nienawidzę Unii Europejskiej. Albo uważają, że nawet jeśli mam jakiś powód, to nie mam racji, bo przecież Unia jest taka wspaniała i chce wyłącznie naszego dobrobytu. To kompletna nieprawda.
5 MIN CZYTANIA

Sri Lanka nie tylko tuk tukiem

Podczas targów książki w Łodzi, na których odbyła się prapremiera mojej najnowszej książki „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”, jedna z czytelniczek napomknęła, że planuje wyjazd na Sri Lankę. Odpowiedziałem, że właśnie cały styczeń przebywałem w tym kraju i co nieco wiem o wyspie. Kobieta spytała mnie, czy da się tam przeżyć za 20 dolarów. Spytałem, czy ma na myśli jeden dzień, ale po jej minie wywnioskowałem, że chyba myślała o znacznie dłuższym okresie czasu. Stwierdziłem, że jeden dzień jedna osoba może jakoś przeżyć za tę kwotę, ale na pewno nie cała rodzina przez miesiąc.
7 MIN CZYTANIA

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA