fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaKrajKonfederacja domaga się nałożenia sankcji na Białoruś

Konfederacja domaga się nałożenia sankcji na Białoruś

W związku z coraz poważniejszym kryzysem imigracyjnym na granicy polsko-białoruskiej Konfederacja domaga się stanowczych działań polskiego rządu, w tym nałożenia sankcji na Białoruś.
W okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy doszło do próby siłowego przekroczenia granicy, która została powstrzymana przez kordon polskich funkcjonariuszy.
„Polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana” – poinformowało MSWiA.
– Kryzys imigrancki wchodzi w decydującą fazę. Imigranci są wysyłani tysiącami dziennie! My przed tym ostrzegaliśmy, że jeśli lewica i liberałowie będą tworzyli łzawe historie, to dzieci staną się bronią w tym konflikcie – powiedział poseł Robert Winnicki. – Musimy wywrzeć konkretną presję na rząd białoruski. Jest to presja przede wszystkim gospodarcza. To jest instrument, który posiadamy – dodał prezes Ruchu Narodowego.
Konfederacja domaga się nałożenia przez rząd i Unię Europejską sankcji gospodarczych na Białoruś. Miałyby one polegać na zamknięciu tranzytu oraz na zakazie lotów. Dodatkowo konfederaci przypominają, że od początku kryzysu na granicy domagają się budowy nowoczesnego muru i chcą wiedzieć, na jakim etapie są teraz pracę nad jego postawieniem.
– Pierwszym obowiązkiem Państwa Polskiego jest to, żeby ani jeden z imigrantów nie przekroczył granicy. Jeśli granica nie zostanie szczelnie zamknięta to ruszą kolejne dziesiątki i setki tysięcy – zaznaczył poseł Winnicki.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA