fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaKrajKonfederacja domaga się nałożenia sankcji na Białoruś

Konfederacja domaga się nałożenia sankcji na Białoruś

W związku z coraz poważniejszym kryzysem imigracyjnym na granicy polsko-białoruskiej Konfederacja domaga się stanowczych działań polskiego rządu, w tym nałożenia sankcji na Białoruś.
W okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy doszło do próby siłowego przekroczenia granicy, która została powstrzymana przez kordon polskich funkcjonariuszy.
„Polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana” – poinformowało MSWiA.
– Kryzys imigrancki wchodzi w decydującą fazę. Imigranci są wysyłani tysiącami dziennie! My przed tym ostrzegaliśmy, że jeśli lewica i liberałowie będą tworzyli łzawe historie, to dzieci staną się bronią w tym konflikcie – powiedział poseł Robert Winnicki. – Musimy wywrzeć konkretną presję na rząd białoruski. Jest to presja przede wszystkim gospodarcza. To jest instrument, który posiadamy – dodał prezes Ruchu Narodowego.
Konfederacja domaga się nałożenia przez rząd i Unię Europejską sankcji gospodarczych na Białoruś. Miałyby one polegać na zamknięciu tranzytu oraz na zakazie lotów. Dodatkowo konfederaci przypominają, że od początku kryzysu na granicy domagają się budowy nowoczesnego muru i chcą wiedzieć, na jakim etapie są teraz pracę nad jego postawieniem.
– Pierwszym obowiązkiem Państwa Polskiego jest to, żeby ani jeden z imigrantów nie przekroczył granicy. Jeśli granica nie zostanie szczelnie zamknięta to ruszą kolejne dziesiątki i setki tysięcy – zaznaczył poseł Winnicki.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polsce brakuje pracowników sezonowych

Polscy pracodawcy mają poważny problem ze znalezieniem pracowników sezonowych. Szukają ich nawet w odległej Afryce.
2 MIN CZYTANIA

Pracujesz sezonowo? Tu zarobisz najwięcej

Wiosna i lato to okresy, w których praca sezonowa jest w Polsce najbardziej popularna. Najlepiej wtedy zarabiają... instruktorzy surfingu.
2 MIN CZYTANIA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Prawdziwego libertarianina szukaj ze świecą

Z raportu opublikowanego przez Stowarzyszenie Libertariańskie wynika smutna konstatacja, że ludzi o poglądach liberalnych w Polsce jest niewielka liczba, a o poglądach libertariańskich – niemal zbliżona do zera. Nie jest to dobry prognostyk, jeśli chodzi o dalszy rozwój gospodarczy naszego kraju.
4 MIN CZYTANIA

Stocznie kontrolowane przez Skarb Państwa zwiększają straty

Skumulowane straty stoczni objętych skonsolidowanymi sprawozdaniami finansowymi grup kapitałowych kontrolowanych spółek Skarbu Państwa zwiększały się z roku na rok i na koniec 2021 r. wyniosły 1,2 mld zł.
2 MIN CZYTANIA

Nieprawidłowości w zarządzaniu małymi portami

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, w którym wskazała na szereg nieprawidłowości w zakresie zarządzania małymi portami morskimi w Polsce. Najważniejsze nieprawidłowości dotyczyły planowania rozwoju, zarządzania infrastrukturą, zapewnienia bezpieczeństwa, a także obowiązków finansowo-księgowych.
2 MIN CZYTANIA