W związku z coraz poważniejszym kryzysem imigracyjnym na granicy polsko-białoruskiej Konfederacja domaga się stanowczych działań polskiego rządu, w tym nałożenia sankcji na Białoruś.
W okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy doszło do próby siłowego przekroczenia granicy, która została powstrzymana przez kordon polskich funkcjonariuszy.
„Polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana” – poinformowało MSWiA.
– Kryzys imigrancki wchodzi w decydującą fazę. Imigranci są wysyłani tysiącami dziennie! My przed tym ostrzegaliśmy, że jeśli lewica i liberałowie będą tworzyli łzawe historie, to dzieci staną się bronią w tym konflikcie – powiedział poseł Robert Winnicki. – Musimy wywrzeć konkretną presję na rząd białoruski. Jest to presja przede wszystkim gospodarcza. To jest instrument, który posiadamy – dodał prezes Ruchu Narodowego.
Konfederacja domaga się nałożenia przez rząd i Unię Europejską sankcji gospodarczych na Białoruś. Miałyby one polegać na zamknięciu tranzytu oraz na zakazie lotów. Dodatkowo konfederaci przypominają, że od początku kryzysu na granicy domagają się budowy nowoczesnego muru i chcą wiedzieć, na jakim etapie są teraz pracę nad jego postawieniem.
– Pierwszym obowiązkiem Państwa Polskiego jest to, żeby ani jeden z imigrantów nie przekroczył granicy. Jeśli granica nie zostanie szczelnie zamknięta to ruszą kolejne dziesiątki i setki tysięcy – zaznaczył poseł Winnicki.
Poprzedni artykułPorażka sanitaryzmu w USA i afera ze szczepionkami
Następny artykułRekordowe przychody w polskiej piłce